Radość Pogoni z pierwszego gola przeciw Jagiellonii
Radość Pogoni z pierwszego gola przeciw Jagiellonii PAP/Marcin Bielecki
To Pogoń Szczecin będzie rywalem pierwszoligowej Wisły Kraków w finale Fortuna Pucharu Polski. Drużyna Portowców wywalczyła awans do decydującego meczu, pokonując na własnym stadionie Jagiellonię Białystok 2:1. W tym półfinale konieczna okazała się dogrywka. Decydującego gola strzelił w niej Norweg Fredrik Ulvestad. Widowisku z trybun przyglądał się selekcjoner Michał Probierz, który miał na oku potencjalnie aż pięciu zawodników.

Mecz Pogoń - Jagiellonia wynik 2:1 po dogrywce

W pierwszej połowie tempo było wysokie, ale gra otworzyła się na dobre po zmianie stron. Kibice Pogoni wstali z miejsc w 54 minucie, kiedy do siatki trafił Efthymis Koulouris. Radość okazała się przedwczesna, ponieważ po analizie VAR sędzia Paweł Raczkowski gola anulował.

Dla Jagiellonii to był jednak wyrok odłożony w czasie. Ledwie pięć minut później Koulouris ponownie skierował piłkę do bramki i w tej akcji żadnych przepisów nie złamano.

Michał Probierz obserwował mecz Pogoń - Jagiellonia. Kogo wypatrzył?

Gol na 1:0 w meczu Pogoń - Jagiellonia

Pogoń stworzyła sobie wystarczającą liczbę okazji, by zamknąć mecz w regulaminowym czasie. Nieskutecznością raził jednak Kamil Grosicki. Reprezentant Polski nie wykorzystał dwóch dogodnych sytuacji.

Momenty Grosickiego przecięła wyrównująca bramka dla Jagiellonii. W 79 minucie popisali się inni kadrowicze Michała Probierza. Piłkę wystawił Taras Romanczuk, a do siatki trafił Bartłomiej Wdowik - i mecz zaczął się tak naprawdę od nowa.

Gol na 1:1 w meczu Pogoń - Jagiellonia

Dogrywka w meczu Pogoń - Jagiellonia

Wobec braku decydującej bramki sędzia po doliczonym czasie zaordynował dogrywkę. Dla Pogoni był to akurat chleb powszedni; wcześniej musiała w ten sposób wyeliminować i Górnika Zabrze, i Lecha Poznań.

W 98 minucie fani wykrzyczeli: "jest". Wtedy Pogoń odzyskała prowadzenie i zarazem zadała decydujący cios. Po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego z rzutu rożnego bramkę na 2:1 zdobył Fredrik Ulvestad.

Finał Pogoń - Wisła odbędzie się 2 maja o godzinie 16:00 na PGE Narodowym w Warszawie. Faworytem są Portowcy, którzy jednak dotąd nigdy nie sięgnęli po żadne trofeum.

Gol na 2:1 w meczu Pogoń - Jagiellonia

Oceny piłkarzy po meczu Pucharu Polski Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok (w skali 1-6):

Pogoń Szczecin

• Valentin Cojocaru - 4
  • Linus Wahlqvist - 3
  • Leo Borges - 4
  • Mariusz Malec - 3
  • Leonardo Koutris - 3
  • Rafał Kurzawa - 3 (Danijel Loncar - bez oceny)
  • Alexander Gorgon - 3 (Joao Gamboa - bez oceny)
  • Fredrik Ulvestad - 4
  • Adrian Przyborek - 4 (Marcel Wędrychowski - 3)
  • Kamil Grosicki - 4 (Wahan Biczachczjan - bez oceny)
  • Efthymis Koulouris - 4

Jagiellonia Białystok

• Sławomir Abramowicz - 3
  • Michal Sacek - 3 (Dusan Stojinović - bez oceny)
  • Mateusz Skrzypczak - 3
  • Adrian Dieguez - 3
  • Bartłomiej Wdowik - 4 (Tomasz Kupisz - bez oceny)
  • Dominik Marczuk - 3 (Jose Naranjo - 3)
  • Taras Romanczuk - 4
  • Nene - 3
  • Kristoffer Hansen - 3 (Wojciech Łaski - bez oceny)
  • Jesus Imaz - 4
  • Kaan Caliskaner - 3 (Jarosław Kubicki - 3)
Trwa głosowanie...

Kto wygra finał Pucharu Polski?

Trwa walka o powołanie do reprezentacji Polski na Euro 2024. Na liście selekcjonera Michała Probierza jest przeszło sto nazwisk! Nie brakuje nastolatków. Oto najmłodsi kandydaci z największymi szansami na bilet. Który z nich będzie takim objawieniem na turnieju jak Bartosz Kapustka u Adama Nawałki we Francji w 2016 roku?

Najmłodsi kandydaci do kadry reprezentacji Polski na Euro 20...