Jakub Maj
Jakub Maj
PKO Ekstraklasa. Widzew Łódź w ramach 19. kolejki przegrał z Pogonią Szczecin. W RTS-ie na środku obrony wystąpił 16-letni Paweł Kwiatkowski. Młody stoper zebrał bardzo dobre noty od ekspertów.

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin 1:2 (1:1)

Daniel Myśliwiec zdecydował się na odważny eksperyment. Na spotkanie z Pogonią Szczecin postanowił wystawić 16-letniego Pawła Kwiatkowskiego. Debiutant został wrzucony na głęboką wodę, ale poradził sobie bardzo dobrze. Szczególnie z pierwszej połowie środkowy obrońca był jednym z wyróżniających się zawodników. Drugim stoperem był Juan Fernandez, który po 17 minutach musiał opuścić boisko ze względu na kontuzję.

Pierwsza bramka w tym meczu padła w 43. minucie. Kapitalne prostopadłe podanie Andrejsa Ciganiksa między stoperów do Frana Alvareza. Hiszpan przyjął piłkę prawą nogą i uderzył płasko lewą w stronę dalszego (prawego) rogu. Valentin Cojocaru był bezradny. Odpowiedź Pogoni przyszła bardzo szybko, gdyż w doliczonym czasie pierwszej połowy Alexander Gorgon dostał piłkę w szesnastce gospodarzy. Zgubił na "zamach" Juana Ibizę. Do futbolówki dopadł Kamil Grosicki, który mocnym uderzeniem po ziemi doprowadził do remisu.

Po przerwie Pogoń Szczecin kontynuowała ataki. Linus Wahlqvist przedarł się prawą stroną i zagrał w pole karne do Efthymisa Koulourisa. Ten w pierwszym kontakcie ustawił piłkę do strzału, po czym huknął w stronę bramki. Piłkę lekko podbił Marek Hanousek tak, że wpadła do siatki pod poprzeczkę. 2:1 dla gości!

Trzy punkty dla Pogoni oznaczają, że "Portowcy" mają obecnie 30 "oczek" i awansowali na 4. miejsce w tabeli. Widzew kontynuuje słabą ligową passę i okupuje 11. pozycję z dorobkiem 22 punktów.

Oceny piłkarzy po meczu Widzew Łódź - Pogoń Szczecin (w skali 1-6):

Widzew Łódź

• Henrich Ravas - 3
  • Paweł Zieliński - 3
  • Juan Ibiza - 3
  • Paweł Kwiatkowski - 3 (Ignacy Dawid - bez oceny)
  • Luis Silca - bez oceny (Andrejs Ciganiks - 4)
  • Marek Hanousek - 3
  • Antoni Klimek - 3 (Ernest Terpiłowski - 3)