PKO Ekstraklasa. PGE Stal Mielec rozbita przez Wartę Poznań. Zaskakujący wynik! [ZDJĘCIA, BRAMKI]

Marcin Jastrzębski
Piłkarze PGE Stali Mielec zaskakująco wysoko przegrali rozegrany w Grodzisku Wielkopolskim ligowy mecz z Wartą Poznań. Zobacz zdjęcia i gole z tego meczu.

Trener Kamil Kiereś dał szansę w wyjściowym składzie Rafie Santosowi. Za kartki pauzował bowiem Piotr Wlazło. Warta mocno przycisnęła w pierwszych minutach i po akcji Mohameda Mezghraniego skuteczny strzał mógł oddać Konrad Matuszewski.

Przy golu na 1:0 dość łatwo ograć się dał na skrzydle Alvis Jauzems. Łotysz kilka minut później odpracował ten błąd zdobywając wyrównującego gola. Alvis oddał skuteczny strzał po tym, jak piłkę po dograniu Macieja Domańskiego z rąk wypuścił Jędrzej Grobelny.

Wcześniej Domański uderzał piłkę w polu karnym, ale jego strzał został zablokowany. Niedługo przed końcem pierwszej połowy klasę pokazał napastnik Warty – Adam Zrelak. Słowak przyjął piłkę przed polem karnym i oddał mocny i precyzyjny strzał. Poznański zespół chciał walczyć o trzeciego gola i zostawił trochę miejsca biało-niebieskich na swojej połowie. W ostatniej akcji pierwszej połowy Maciej Domański wycofał piłkę do Mateusza Matrasa, a stoper PGE Stali skierował do Ilji Szkurina. Białorusin poradził sobie z obrońcą Warty i zdobył gola na 2:2.

Piorunujący w wykonaniu miejscowych był początek drugiej połowy. Najpierw gospodarze przejęli piłkę na połowie PGE Stali po ryzykownym wznowieniu gry z autu przez Krystiana Getingera i przeprowadzili skuteczną akcję, w której znów błysnął Adam Zrelak. Za moment po rzucie wolnym (po faulu Maksa Pingota) było już 4:2.

To zmusiło trenera Kamila Kieresia do dokonania zmian w składzie mieleckiej ekipy. Warta nastawiła się na grę z kontry i mając w ataku „killera” – Adam Zrelaka mogła szukać swoich szans poprzez długie podania pod pole karne PGE Stali. W prosty sposób Warta zdobyła piątego gola.

Warta Poznań – PGE Stal Mielec 5:2 (2:2)

Bramki: 1:0 Matuszewski 7, 1:1 Jaunzems 17, 2:1 Zrelak 38, 2:2 Szkurin 45, 3:2 Zrelak 46, 4:2 Szymonowicz 49, 5:2 Zrelak 71.

Warta: Grobelny - Matuszewski (90 Borowski), Bartkowski, Szymonowicz, Țîru, Mezghrani - Luís (75 Savić), Kupczak, Mäenpää (90 Paszkowski), Szmyt (62 Přikryl) - Zreľák (75 Żurawski). Trener Dawid Szulczek.

Stal: Kochalski - Jaunzems (54 Gerstenstein), Esselink, Matras, Pingot, Getinger - Domański (75 Stępień), Guillaumier (61 Hinokio), Santos (54 Gheorghe), Wołkowicz (61 Strzałek) - Szkurin. Trener Kamil Kiereś.