Pięć goli piłkarzy Widzewa. Duża skuteczność widzewiaków

Dariusz Kuczmera
W drugim meczu sparingowym przed rundą wiosenną piłkarze Widzewa pokonali Wartę Poznań 5:1.

W pierwszym meczu Widzew zremisował z Radomiakiem, teraz osiągnął okazałe zwycięstwo na boisku pod balonem w Wiśniowej Górze.
W pierwszej połowie trener Daniel Myśliwiec wystawił silny skład. Już po 9 minutach łodzianie prowadzili 2:0, po golach Bartłomieja Pawłowskiego i Andrejsa Ciganiksa. Jeszcze przed przerwą dwa gole dołożył Imad Rondić. Po zmianie stron zagrało kilku młodych utalentowanych zawodników.
W kadrze zabrakło nowego golkipera Widzewa, Ivana Krajcirika. Słowak musiał poświęcić czas na załatwienie wszystkich spraw formalnych związanych z przeprowadzką do Łodzi oraz wyjazdem na zgrupowanie z drużyną do Turcji.
Imad Rondić nie tylko strzelił dwa gole, ale zaliczył też asystę. W4 minucie Imad Rondić skutecznie powalczył o piłkę przy linii końcowej boiska i mimo asysty obrońców Warty podał na środek pola karnego do Bartłomieja Pawłowskiego, który pokonał Jędrzeja Grobelnego. Niespełna dwie minuty później było już 2:0. Długą wrzutkę Bartłomieja Pawłowskiego z rożnego głową w pole karne zgrał Mateusz Żyro, piłkę wyłożył Luis da Silva, a od razu z dystansu i celnie przymierzył Andrej Ciganiks.
W 33 minucie oglądaliśmy ciekawą akcję lewą stroną, Andrejs Ciganiks zagrał do Luisa da Silvy, a ten powalczył jak zapaśnik z rywalem i podał do Imada Rondicia, a ten strzelił celnie. Na koniec pierwszej połowy Dawid Tkacz wyłożył piłkę Imadowi Rondiciowi, który strzałem z pierwszej piłki podwyższył na 4:0.
Wynik ustalił Ernest Terpiłowski.
Po ostatnim w Polsce treningu, zaplanowanym na 23 stycznia, łodzianie rozpoczną zgrupowanie w Antalyi w Turcji, gdzie rozegrają trzy sparingi. Łódzka ekipa zamieszka w hotelu Miracle Resort w Antalyi.

Widzew Łódź – Warta Poznań 5:1 (4:0)
1:0 Bartłomiej Pawłowski (4), 2:0 Andrejs Ciganiks (9), 3:0 Imad Rondić (33), 4:0 Imad Rondić (45), 4:1 Stefan Savić (46), 5:1 Ernest Terpiłowski (89).
Widzew: Jakub Szymański – Paweł Zieliński (61, Daniel Chwałowski), Mateusz Żyro (61, Wiktor Preuss), Luis da Silva (78, Antoni Klimek, 90, Łukasz Plichta), Andrejs Ciganiks (46, Paweł Kwiatkowski) – Fran Alvarez (46, Dominik Kun), Marek Hanousek (61, Filip Przybułek) - Fabio Nunes (46, Ernest Terpiłowski), Bartłomiej Pawłowski (46, Ignacy Dawid), Dawid Tkacz (46, Antoni Klimek, 75, Jan Juśkiewicz) - Imad Rondić (61, Jordi Sanchez). Trener: Daniel Myśliwiec.