Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ostatnie chwile kampanii samorządowej w Gdyni. Gdyński Dialog i Koalicja Obywatelska podsumowały kampanię

Łukasz Kamasz
Łukasz Kamasz
Przed nami ostatnie chwile gdyńskiej kampanii wyborczej.
Przed nami ostatnie chwile gdyńskiej kampanii wyborczej. Gdyński Dialog/Łukasz Kamasz
Dwie siły, które startują w niedzielnych wyborach samorządowych, podsumowały podczas konferencji prasowych swoje dotychczasowe działania w gdyńskiej kampanii.

Gdyński Dialog przypomniał główne tezy swojego programu

- To, co tu prezentujemy to podsumowanie wszystkich punktów programu - mówiła Aleksandra Kosiorek, kandydatka na prezydenta Gdyni z Gdyńskiego Dialogu. - Wybraliśmy te aspekty, o które najczęściej pytali nas mieszkańcy. To także nasze publiczne zobowiązanie, że po wygranych wyborach zrealizujemy ten program, punkt po punkcie. Żaden inny komitet startujący w wyborach w Gdyni nie ma tak szczegółowego i kompleksowego planu. Tak przemyślany program powstał dzięki dziesiątkom spotkań z mieszkańcami, słuchaniu ich, obserwowaniu braków i potrzeb miasta. Drodzy mieszkańcy, wiemy, co jest ważne i czego oczekujecie od nowych władz miast. Co więcej, wiemy jak to zrealizować. Mamy gotowy plan.

Do czego zobowiązał się Gdyński Dialog? To m.in.: zmniejszenie zadłużenia Gdyni, reforma systemu płatnego parkowania, zaktualizowanie sieci połączeń gdyńskiej komunikacji, kompleksowy remont dróg, chodników i infrastruktury miejskiej, audyt spółek i jednostek miejskich, jawny kalendarz prezydenta, zwiększenie zasobu mieszkaniowego miasta, walkę z betonozą, budowę lodowiska czy zwiększenie roli rad dzielnic.

Koalicja Obywatelska wraz z sojusznikami zachęca do uczestnictwa w wyborach

- Stworzyliśmy bardzo szeroką koalicję mnóstwa wspaniałych gdynian - mówił Tadeusz Szemiot, kandydat na prezydenta Gdyni. - To była bardzo dobra i udana kampania, za nami mnóstwo rozmów z mieszkańcami. Na ulicach miasta czuć potrzebę zmiany. Jestem przekonany, że my oferujemy najciekawszą i najlepszą ofertę. Gdynia musi wrócić na ścieżkę dynamicznego wzrostu. Przedstawiliśmy szereg różnych propozycji. Największym wyzwaniem dla Gdyni jest kwestia demografii, miasto się kurczy. Szereg gdyńskich dzielnic się wyludnia. Uruchomimy szeroko zakrojony gminny program budowy mieszkań czynszowych. Każde wybory to święto demokracji, korzystajmy z naszego prawa, aby wpłynąć na otaczającą nas rzeczywistość. Jestem pewien, że w Gdyni jest szansa na dokonanie zmiany. Tu naprawdę każdy głos się liczy.

Wśród propozycji, które padały podczas kampanii wyborczej ze strony przedstawicieli Koalicji wymienić można m.in. 20 milionów złotych na rozwój taniej energetyki w Gdyni, nowy Teatr Miejski na końcu Mola Rybackiego, 2,5 tysiąca tanich mieszkań na wynajem wybudowanych przez samorząd, zwiększenie częstotliwości odjazdów pociągów SKM w Gdyni czy działania mające na celu zachęcić kierowców do tego, aby korzystali z parkingu podziemnego pod Parkiem Centralnym.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki