Rządowa opozycja chyba czeka na cud. W Krakowie PiS może...

  Rządowa opozycja chyba czeka na cud. W Krakowie PiS może przejąć większość w Radzie Miasta

  Grzegorz Skowron

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  Nie ma już opozycji - taki komentarz usłyszałem od osoby od lat związanej z małopolskim i krakowskim samorządem. I to przed pojawieniem się wczoraj informacji, że PiS w Radzie Miasta Krakowa już jest bliskie zdobycia większości, że z klubu PO odchodzą kolejni radni.
  Rządowa opozycja chyba czeka na cud. W Krakowie PiS może przejąć większość w Radzie Miasta
  Może i zacytowane stwierdzenie dalekie jest od prawdy. Ale też zapewnienia władz Platformy, że sytuacja jest pod kontrolą, że odchodzą tylko słabi charakterem, że daleko do zniszczenia opozycji też odstają od rzeczywistości.

  Co ważniejsze - rządzący w kraju nie muszą wcale się starać, by zmarginalizować opozycję, ona chyba sama dąży do samounicestwienia. A błędy popełniane przez PiS obracają się na korzyść… PiS. Do tego z okrętu z napisem Platforma zaczyna uciekać tyle osób, jakby był on bliski zatonięcia.

  Można odnieść wrażenie, że opozycja czeka na cud. Trzeba podkreślić, że poprzednie wybory samorządowe dają podstawy do takich oczekiwań.
  Przecież koalicja PO i PSL od trzech kadencji rządzi w Małopolsce, mateczniku PiS. Jednak w tym przypadku formuła do trzech razy sztuka się wyczerpała, a co gorsze dla tych partii - również w samym Krakowie PiS może przejąć większość w Radzie Miasta.

  Oczywiście nikt nie dopuszcza do siebie myśli, że PiS będzie mieć też swojego prezydenta Krakowa, bo przecież obecny gospodarz jest nie do pokonania. I to od czterech kadencji. Choć może warto przypomnieć sobie, że Andrzejowi Dudzie też nikt szans nie dawał. I nie wolno zapominać, że wygrał głównie dzięki błędom popełnionym przez sztab kandydata Platformy.

  I jeśli znowu Platforma i PSL prześpią najbliższe miesiące albo stracą je na spory o to, kto powinien być liderem koalicji stającej do walki o Kraków przeciwko PiS, to za rok stwierdzenie, że nie ma już opozycji, stanie się rzeczywistością polskiej sceny politycznej.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...stwierdzenie, że nie ma już opozycji, stanie się rzeczywistością...

  Zuzinka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  I tak trzymać!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Na PiS też przyjdzie koniec

  i (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  z czego ty będziesz żyć trollico?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo