Ważne
    Frasyniuk działa w złej sprawie

    Frasyniuk działa w złej sprawie

    Paweł Siennicki

    Polska

    Aktualizacja:

    Polska

    Paweł Siennicki

    Paweł Siennicki ©Polska Press

    Tylko wydarzenia z jednego tygodnia. Młodzież Wszechpolska przygotowała akty „politycznego zgonu” prezydentom 11 miast, którzy podpisali deklarację współdziałania w sprawie migracji. Mimo, że chodzi o „polityczny” akt zgonu, to takie demonstrowanie niechęci jest czystym idiotyzmem i działaniem skandalicznym, wykraczającym poza normy i noszącym znamiona groźby karalnej, czyli będącej złamaniem prawa. To co cieszy, to że znaleźli się politycy i komentatorzy prawicowi, którzy to potępili.
    Paweł Siennicki

    Paweł Siennicki ©Polska Press

    Także wśród tych, którzy na co dzień są przeciwnikami politycznymi prezydentów będących sygnatariuszami listu i przeciwnikami przyjmowania uchodźców. Drugie zdarzenie jest też aktem politycznej demonstracji. Tyle, że barbarzyńskim. Ktoś zdewastował, oblewając czerwoną farbą grób rodziców posłanki Prawa i Sprawiedliwości, Krystyny Pawłowicz. Jest to także grób rodziców jej siostry, która dała się poznać jako zwolenniczka Komitetu Obrony Demokracji.
    I również dobrze i również cieszy, że wśród przeciwników politycznych PiS znaleźli się ludzie, którzy nazwali to barbarzyństwem. Może więc nie do końca sympatie polityczne zagłuszają zwykłe ludzkie odruchy i głos rozsądku w ocenie zdarzeń, których nie można niuansować. Istotna jest jednak inna kwestia: czy brak powszechnego potępienia nie jest usprawiedliwieniem, a co gorsza, milczącą aprobatą dla aktów nienawiści i barbarzyństwa. Na szczęście jeszcze ktoś się na to obrusza.

    CZYTAJ TAKŻE: Władysław Frasyniuk zapowiada blokowanie miesięcznicy smoleńskiej

    Przed nami kolejna miesięcznica smoleńska. Dla wielu ludzi to po prostu ważne wspomnienie. Obchodzą je w taki sam sposób od wielu lat, bo taką mają potrzebę. Każdy powinien mieć prawo do pokojowych demonstracji i nikt nie ma prawa im w tym przeszkadzać. Tymczasem przeciwnicy PiS, na czele których stanął teraz Władysław Frasyniuk chcą blokując miesięcznicę, protestować przeciwko nowej ustawie o zgromadzeniach. Na pewno o to chodzi? Frasyniuk przykładając rękę do takiej formy protestu przeciwko PiS działa w bardzo złej sprawie. Takiej, która eskaluje bardzo niedobre emocje, która nakręca spiralę. Dla mnie w tej sprawie głosem rozsądku jest bardzo zasłużona opozycjonistka, działaczka na rzecz praw obywatelskich, Zofia Romaszewska. Napisała ona w liście do Amnesty International, że organizacja nie powinna być zaniepokojona przestrzeganiem swobody zgromadzeń w Polsce. „Dlatego, kiedy dwóch ważnych działaczy solidarnościowych Władysław Frasyniuk i Lech Wałęsa będzie wraz z kolegami protestować i fizycznie przeszkadzać, żeby inni, często też zasłużeni działacze Solidarności, nie mogli spokojnie demonstrować swojego punktu widzenia, to faktu tego nie można nazwać brakiem możliwości demonstrowania. Wręcz przeciwnie, to przejaw zasady, że każda demonstracja ma prawo odbyć się i nie wolno jej przeszkadzać” - napisała Romaszewska. Nic dodać, nic ująć.

    Czytaj także

      Komentarze (3)

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Miesięcznice co to ?

      Pytia (gość)

      Zgłoś naruszenie treści

      Odkryta tajemnica ?
      Chyba problem  10 i 18 dnia miesiąca wyjaśnia  filozofia, że miesięcznice to nie wojna dwóch elit ?
      To  jest pewna dialektyczna  różnica (obarczona dwuznacznością)....rozwiń całość

      Odkryta tajemnica ?
      Chyba problem  10 i 18 dnia miesiąca wyjaśnia  filozofia, że miesięcznice to nie wojna dwóch elit ?
      To  jest pewna dialektyczna  różnica (obarczona dwuznacznością).
      Miesięcznice są KARĄ dla obywateli GORSZEGO SORTU, a NAGRODĄ dla posła i ludzi z PiS ?
      Jeżeli POLICJA I OCHRONIARZE CHRONIĄ ZGROMADZENIE miesięcznicowe , to jasne, że koszty muszą ponieść CI, co je cyklicznie organizują!!?
      Wygrają Polacy i Polska... Co to są miesięcznice nie wie nikt tylko poseł  J.Kaczyński, co ujawnił ?
      Tablice, pomniki w Polsce  postawiono w nekropoliach ,jako pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej .
      Wczorajsza wypowiedź posła  to kolejny trick,  dowód na konfabulacje,  bałwochwalstwo i kłamstwo ?
      Po ponad 7  latach J.Kaczyński sformułował swoje przemyślenia i wyjaśnił, że miesięcznice to  symboliczne zgromadzenie, by wymusić  postawienie kolejnych 2  pomników.
      Jak miesięcznica  ma się do uroczystości religijnej, nie znanej w tradycji kościoła.
      Widzimy, że to pretekst  PiS do demonstracji politycznych, by siać nienawiść i dzielić .?
      Z czego jeden  ma być dla pary prezydenckiej, a drugi dla 94 ofiar katastrofy.
      WIDAĆ KOLEJNY DOWÓD NA DZIELENIE POLAKÓW  TAKŻE PO ŚMIERCI ?zwiń

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      PIS dzieli

      Pytia (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 1

      Odkryta tajemnica ?
      Chyba problem  10 i 18 dnia miesiąca wyjaśnia  filozofia, że miesięcznice to nie wojna dwóch elit ?
      To  jest pewna dialektyczna  różnica (obarczona dwuznacznością)....rozwiń całość

      Odkryta tajemnica ?
      Chyba problem  10 i 18 dnia miesiąca wyjaśnia  filozofia, że miesięcznice to nie wojna dwóch elit ?
      To  jest pewna dialektyczna  różnica (obarczona dwuznacznością).
      Miesięcznice są KARĄ dla obywateli GORSZEGO SORTU, a NAGRODĄ dla posła i ludzi z PiS ?
      Jeżeli POLICJA I OCHRONIARZE CHRONIĄ ZGROMADZENIE miesięcznicowe , to jasne, że koszty muszą ponieść CI, co je cyklicznie organizują!!?
      Wygrają Polacy i Polska... Co to są miesięcznice nie wie nikt tylko poseł  J.Kaczyński, co ujawnił ?
      Tablice, pomniki w Polsce  postawiono w nekropoliach ,jako pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej .
      Wczorajsza wypowiedź posła  to kolejny trick,  dowód na konfabulacje,  bałwochwalstwo i kłamstwo ?
      Po ponad 7  latach J.Kaczyński sformułował swoje przemyślenia i wyjaśnił, że miesięcznice to  symboliczne zgromadzenie, by wymusić  postawienie kolejnych 2  pomników.
      Jak miesięcznica  ma się do uroczystości religijnej, nie znanej w tradycji kościoła.
      Widzimy, że to pretekst  PiS do demonstracji politycznych, by siać nienawiść i dzielić .?
      Z czego jeden  ma być dla pary prezydenckiej, a drugi dla 94 ofiar katastrofy.
      WIDAĆ KOLEJNY DOWÓD NA DZIELENIE POLAKÓW  TAKŻE PO ŚMIERCI ?zwiń

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Gdzie MY tam koryto. W pancernych brzmiało to ciut inaczej- gdzie my tam granica. W solidarnej

      prawdziwie wolnej Polsce, Polsce w której jak ostatnio suweren się dowiedział, wszyscy mają mieć (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 2

      równe szanse, granic bandyckiej patologii nie ma. i nie ma co doprawiać kolejnej ideologii. wszystko co robią i mówią publicznie solidarni gangsterzy to ściema, wyrachowanie, premedytacja. w d......rozwiń całość

      równe szanse, granic bandyckiej patologii nie ma. i nie ma co doprawiać kolejnej ideologii. wszystko co robią i mówią publicznie solidarni gangsterzy to ściema, wyrachowanie, premedytacja. w d... mają wszystko oprócz - GDZIE MY TAM KORYTO, GDZIE KORYTO TAM MY !zwiń

      Najnowsze wiadomości

      Zobacz więcej

      Najczęściej czytane

      Nie przegap

      Wideo

      Gry On Line - Zagraj Reklama