Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Niska frekwencja w drugiej turze wyborów w Poznaniu i w Wielkopolsce. PKW podała dane na godz. 17

Paweł Antuchowski
Paweł Antuchowski
O godz. 7 w niedzielę, 21 kwietnia rozpoczęła się druga tura wyborów samorządowych.
O godz. 7 w niedzielę, 21 kwietnia rozpoczęła się druga tura wyborów samorządowych. Robert Woźniak, Waldemar Wylegalski
W niedzielę trwa druga tura wyborów samorządowych. Głosy można oddawać do godziny 21 w lokalach wyborczych. Póki co frekwencja w całym kraju nie zachwyca. Jest niska także w Poznaniu i w Wielkopolsce. Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiła dane na godz. 17.

Frekwencja wyborcza w Poznaniu i w województwie wielkopolskim

Jak poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza, w całym kraju na godzinę 17 frekwencja wyniosła 33,17 proc.

W Poznaniu do godz. 17 w głosowaniu wzięło udział 29,53 proc. uprawnionych. W całej Wielkopolsce frekwencja jest niewiele wyższa - 32,67 proc.

Dla porównania - frekwencja w Poznaniu w pierwszej turze na godz. 17 wynosiła 35,34 procent, a dla województwa wielkopolskiego - 39,13 proc.

Jeżeli chodzi o zbiorcze informacje w wybranych miastach, ta informacja obejmuje dziewięć miast wojewódzkich.

- Najwyższa frekwencja wyniosła w Zielonej Górze 36,48 proc., następnie Kielce 34,62 proc. i trzecie miejsce Rzeszów 33,74 proc. - powiedział przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej podczas konferencji prasowej.

- Najniższa frekwencja - Wrocław 25,99 proc., drugie miejsce od końca Gorzów Wielkopolski - 26,18 proc. i trzecie miejsce Poznań - 29,53 proc. - dodał.

Frekwencja wyborcza w Polsce

Frekwencja w drugiej turze wyborów samorządowych, według stanu na godz. 17, wyniosła 33,17 proc. - poinformował w niedzielę przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak. Dodał, że najwyższą frekwencję odnotowano w woj. lubelskim, a najniższą w woj. dolnośląskim.

Marciniak przekazał, że według stanu na godz. 17, liczba osób uprawnionych do udziału w wyborach, tj. liczba osób ujętych w spisach wyborców, w obwodach, z których otrzymano dane, wyniosła 12 mln 17 tys. 272 osoby. Podkreślił, że PKW otrzymała dane ze wszystkich komisji obwodowych.

Podał, że wydano karty do głosowania 3 mln 986 tys. 285 osobom uprawnionym, co stanowi 33,17 proc. w stosunku do liczby osób uprawnionych do udziału w wyborach.

Przewodniczący PKW przekazał, że najwyższą frekwencję na godz. 17 odnotowano w województwach: lubelskim - 37,50 proc., świętokrzyskim - 35,85 proc. i mazowieckim - 35,32 proc.

Natomiast najniższa frekwencja była w województwach: dolnośląskim - 29,51 proc., śląskim 31,13 proc. i opolskim 31,59 proc.

O godz. 7 w niedzielę, 21 kwietnia rozpoczęła się druga tura wyborów samorządowych. Wybranych ma zostać 748 wójtów, burmistrzów i prezydentów. Ponowne głosowanie odbywa się m.in. w 60 miastach prezydenckich, w tym w dziewięciu wojewódzkich.

źródło: PAP

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Tak przebiega głosowanie w Obwodowej Komisji Wyborczej przy ul. Ściegiennego w Poznaniu oraz w komisji w budynku Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji przy ul. Spychalskiego, na poznańskiej Wildzie.

Trwa druga tura wyborów samorządowych. Tak wyglądało głosowa...

Obserwuj nas także na Google News

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski