MKS – Śląsk: Minimalna porażka WKS-u na inaugurację sezonu Orlen Basket Ligi

Dawid Foltyniewicz
MKS Dąbrowa Górnicza
Śląsk Wrocław w 1. kolejce Orlen Basket Ligi przegrał na wyjeździe z MKS-em Dąbrowa Górnicza 80:82 (23:19, 16:15, 22:14, 21:32). Wicemistrzowie Polski w czwartej kwarcie odrobili 11 punktów, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywali. Najwięcej punktów (24) dla WKS-u zdobył Jakub Nizioł.

Śląsk przystąpił do meczu w Dąbrowie Górniczej bez kontuzjowanych zawodników – Jawuna Evansa i Hassaniego Gravetta. WKS rozpoczął spotkanie od prowadzenia 5:0, natomiast goście zaliczyli cztery straty z rzędu. Gospodarze nie potrzebowali wiele czasu, aby wyjść na prowadzenie. Po dwóch celnych trójkach Marca Garcii było już 6:5. Pierwsza kwarta miała dość wyrównany przebieg, po 10 minutach gry MKS wygrywał 23:19.

Na przełomie pierwszej i drugiej „ćwiartki” wrocławianie przez sześć minut nie potrafili znaleźć drogi do kosza dąbrowian. Na szczęście dla Śląska zespół gospodarzy również nie grzeszył skutecznością. Przed przerwą licznik z punktami gospodarzy również zatrzymał się na dłuższą chwilę, ale to oni kończyli pierwszą połowę przy prowadzeniu 39:34.

Dušan Miletić był liderem Śląska podczas przedsezonowych sparingów. W sobotę jednak nieco zawiódł – pierwsze punkty zdobył dopiero w trzeciej kwarcie, w której „Trójkolorowi” wypadli najgorzej w całym meczu. Na domiar złego w tej trakcie podopieczni Olivera Vidina szybko popełnili pięć fauli, dając przeciwnikom sporo szans na zdobycie punktów z linii rzutów osobistych. Na 10 minut przed końcową syreną WKS przegrywał 48:61 i wydawało się, że w tym spotkaniu już się nie podniesie.

W ostatnich minutach Śląsk odrobił sporo strat. Po rzucie Jakuba Nizioła za trzy punkty wrocławska drużyna na 13 sekund przed końcem traciła do rywali tylko dwa punkty. Ekipa gospodarzy do końca starcia zachowała jednak zimną krew i ostatecznie nie dała WKS-owi wyrwać zwycięstwa.

Wicemistrzowie Polski na inaugurację sezonu Orlen Basket Ligi przegrali 80:82. Najwięcej punktów dla Śląska zdobył Nizioł (24).

WKS w 2. kolejce podejmie GTK Gliwice. Wspomniany mecz w niedzielę 1 października o godz. 20:10 w Hali Orbita. Wejściówki dostępne na stronie Abilet.pl.