MKS Dąbrowa Górnicza - Czarni Słupsk ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Szalony mecz! O wygranej zdecydowała dogrywka. Jest przełamanie dąbrowian

Tomasz Kuczyński
11.12.2022. Energa Basket Liga: MKS Dąbrowa Górnicza - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
11.12.2022. Energa Basket Liga: MKS Dąbrowa Górnicza - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W niedzielę 11.12.2022 r. w meczu 11. kolejki Energa Basket Ligi koszykarzy MKS Dąbrowa Górnicza wygrał z Grupą Sierleccy Czarnymi Słupsk. Gospodarze stracili 20 punktów przewagi, którą mieli w IV kwarcie i konieczna była dogrywka. Zobacz ZDJĘCIA z hali Centrum.

MKS przystąpił do niedzielnego spotkania po trzech porażkach u siebie i z chęcią przerwania tej serii. Zadanie nie było łatwe, bo Czarni Słupsk przyjechali do Dąbrowy Górniczej podbudowani wygraną z Twardymi Piernikami Toruń 94:58.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu MKS Dąbrowa Górnicza - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk, 11.12.2022 r.

MKS prowadził po dwóch kwartach

Gospodarze zaczęli mecz z wielkim animuszem i po rzucie za trzy punkty Martina Krampelja mieli 12 punktów przewagi - 20:8. MKS wygrał I kwartę 24:15. Po krótkiej przewie goście zabrali się do roboty i zaczęli odrabiać straty. Przewaga dąbrowian stopniała do dwóch punktów - 35:33 i 43:41 (choć prowadzili 43:33). Po dwóch kwartach było 49:42.

W III kwarcie MKS znów zaczął budować przewagę. Czarni nie byli w stanie zatrzymać akcji MKS-u, wskutek czego gospodarze uciekli na 20 punktów - 70:50. Kibice Czarnych obecnych w hali Centrum mieli nietęgie miny.

20 punktów przewagi i... dogrywka

Kiedy Jarosław Mokros trafił „trójkę” dając prowadzenie 77:57 wydawało się, że MKS jest na autostradzie do zwycięstwa. Goście jednak jeszcze spróbowali coś zmienić i przewaga zmalała do 9 punktów - 77:68 (za trzy punkty trafił wtedy Bartosz Jankowski). Trener Winnicki zareagował przerwą na żądanie. Nie udało się jednak uniknąć nerwowej końcówki, bo na 1,40 minuty przed końcem było 82:79! Na dodatek w ostatnich sekundach "zrobiło się" tylko 86:84. MKS na 5 sek. przed końcem popełnił błąd przy wyprowadzaniu piłki, z którego skrzętnie skorzystali rywale doprowadzając do remisu 86:86 !

Dodatkowe pięć minut było bardzo emocjonujące dla kibiców. Decydująca okazała się "trójka" Macieja Kucharka, który na 52 sek. przed końcem ustalił wynik - 95:94. Najlepszym strzelcem gospodarzy był Alonzo Verge z 25 punktami, 5 asystami i 3 zbiórkami. Jakub Schenk zdobył dla Czarnych 19 punktów i miał 7 asyst.

MKS Dąbrowa Górnicza - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 95:94 po dogrywce (24:15, 25:27, 21:10, 16:34; dogr. 9:8)

MKS: Alonzo Verge 25, Joe Chealey 16, Ousmane Drame 15, Maciej Kucharek 11, Martin Krampelj 11, Jarosław Mokros 8, Trevon Bluiett 7, Marcin Piechowicz 2, Kacper Radwański 0.

Czarni: Jakub Schenk 19, Billy Ivey 18, Mikołaj Witliński 16, Bartosz Jankowski 14, David DiLeo 12, Michał Chyliński 6, De quon Lake 6, Jakub Musiał 2, Paweł Leończyk 1, Shavon Coleman 0