Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro: Polskie władze nie prześladują osób LGBT. Wojna kulturowa jest do wygrania

OPRAC.:
Jakub Oworuszko
Jakub Oworuszko
Minister Zbigniew Ziobro
Minister Zbigniew Ziobro Adam Jankowski/ Polska Press
"Polskie władze nie prześladują osób LGBT. Byłbym pierwszym, który by się temu sprzeciwił!" - przekonuje w rozmowie z "Rzeczpospolitą" minister sprawiedliwości, prokurator generalny i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

"Nie interesuje mnie, jaką ktoś ma orientację seksualną, bo to są prywatne sprawy" - przekonuje Ziobro, który zaznacza, że osoby LGBT nie są w Polsce dyskryminowane.

"Problemem jest natomiast agresywne forsowanie swoich preferencji, domaganie się wprowadzenia małżeństw homoseksualnych czy adopcji dzieci przez partnerów tej samej płci. W Polsce osoby LGBT są bezpieczne i mają zagwarantowane wszelkie swobody obywatelskie. Mogą się zrzeszać, mają swoje organizacje, kluby, prasę, organizują parady, wiece, protesty..." - podkreśla w wywiadzie dla "Rz" minister sprawiedliwości.

Pytany o zatrzymania demonstrantów i areszt dla "Margot" przyznaje, że "jeśli ktoś łamie prawo, ponosi tego konsekwencje, niezależnie od światopoglądu. Prawo jest równe dla wszystkich".

Ziobro mówi o wojnie kulturowej, którą jego zdaniem można jeszcze wygrać. "Konsekwentnie i od początku bronimy ważnych dla Polaków wartości. (...) Jesteśmy świadkami wojny kulturowej, która toczy się w Europie. I moje działania, jak i całej Solidarnej Polski, są w tej materii konsekwentne i nie jest prawdą, że pojawiły się dopiero po wyborach prezydenckich" - podkreśla.

"Widzimy, że wojna kulturowa o naszą tożsamość, o naszą polską duszę, rzeczywiście się teraz odbywa. I choć nie będzie to łatwe, to jest jeszcze do wygrania. Jednak tylko pod warunkiem, że nie prześpimy tego właśnie czasu i nie będziemy letni, jak kiedyś partie konserwatywne i chrześcijańskie w Europie Zachodniej" - podsumowuje minister Ziobro.

Polityczna przyszłość

Ziobro przyznał, że nie zamierza startować w wyborach prezydenckich w 2025 roku, a jego ugrupowanie - Solidarna Polska - pozostanie w koalicji z PiS-em, choć chce "by program Solidarnej Polski miał większe odbicie w realnych działaniach rządu".

Jego zdaniem Jarosław Gowin powinien wrócić na stanowisko wicepremiera.

Ziobro zaznaczył, że Zjednoczona Prawica nie poprze kandydatury Zuzanny Radziszewskiej-Bluszcz na Rzecznika Praw Obywatelskich. "W środowisku Zjednoczonej Prawicy jest wielu polityków, którzy mają predyspozycje do pełnienia tej funkcji, jak pan dr hab. Marcin Warchoł czy dr Marcin Romanowski" - stwierdził.

18 sierpnia Zbigniew Ziobro skończył 50 lat.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl