Jakub Jabłoński
Polski bramkarz wygrał z PSG. "Nie jest zwolniony z krytyki"
Polski bramkarz wygrał z PSG. "Nie jest zwolniony z krytyki" PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON
Ligue 1. Marcin Bułka na początku francuskiej ekstraklasy spisuję się znakomicie. Wygryzł ze składu OGC Nice legendę duńskiej bramki Kaspra Schmeichela i w pięciu meczach stracił tylko sześć bramek. W piątek jego drużyna sensacyjnie wygrał z Paris Saint-Germain i plasuję się na drugim miejscu w tabeli. Francuskie media jednak mają pewne zastrzeżenie do gry Polaka. - Nie jest zwolniony ze wszystkich zarzutów w sprawie swojej interwencji po strzale Mbappe - napisało "Foot Mercato"

Bułka nie jest zwolniony z krytyki

Mimo fantastycznego początku drużyny z Lazurowego Wybrzeża, jak samego polskiego bramkarza to 23-latek nie jest zwolniony z fali krytyki, która pojawiła się po meczu z Paris Saint-Germain na Parc des Princes.

Francuskie media głównie zarzucają mu to, że mógł zdecydowanie lepiej się zachować przy pierwszym trafieniu dla PSG autorstwa Kyliana Mbappe, który przełamał ręce Bułki w 29. minucie. Drużyna z Nicei wygrywała za sprawą Tarema Moffiego w 21. minucie. Bramka wyrównująca autorstwa niekwestionowanej gwiazdy francuskiej piłki sprawiła, że drużyna Polaka schodziła na przerwę z remisem na Parc des Princes.

- Nie miał zbyt wiele pracy aż do pierwszego strzału Mbappe, który doprowadził do remisu. Nie jest zwolniony ze wszystkich zarzutów w sprawie swojej interwencji. Potem spisywał się bardzo dobrze. Wyróżnił się kilkoma autorytarnymi interwencjami i ponownie skapitulował po strzale Mbappe - podsumowało jego występ "Foot Mercato", które dało mu notę 4,5 (skala 1-10) za to spotkanie.

Szalony mecz w Paryżu

W drugiej części meczu dwukrotnie goście trafili. Na początku drugiej połowy strzelił napastnik Gaetan Laborde, a dograł mu Moffi. Po kilkunastu minutach do gola i asysty dołożył jeszcze jedną bramkę. To był wieczór 24-latka, który łącznie w tym sezonie ligowym zapisał trzy bramki.

W końcówce meczu strzelił ponownie Mbappe ustalając wynik meczu. Piłkarze PSG nie zdążyli jeszcze wcisnąć jednej bramki na wagę remisu; nieźle zwłaszcza w drugiej części między słupkami spisywał się Bułka.

W następnej serii gier francuskiej ekstraklasy drużyna Bułki pojedzie rywalizować w meczu na szczycie z AS Monaco, które aktualnie jest liderem tabeli. Z kolei PSG będzie rywalizować z Olympique Marsylią.

LIGA FRANCUSKA w GOL24

Aleksandar Vuković ma swoje zdanie na temat stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Aleksandar Vuković: Na stanowisku selekcjonera reprezentacji...