Jacek Kmiecik
@teksinmersin/Instagram
Marcin Budziński zajął trzecie miejsce na mecie trzeciego etapu wyścigu kolarskiego Tour of Mersin w Turcji. Zawodnik drużyny Mazowsze Serce Polski pozostaje liderem klasyfikacji generalnej. W sobotę zwyciężył Hiszpan Benjamin Prades (VC Fukuoka). W wyścigu uczestniczy 171 kolarzy z 30 krajów i 25 drużyn.

Na mecie trzeciego etapu z Tarsus do Camlıyayla liczącego 137,5 km Benjamin Prades wyprzedził o 10 sekund Erytrejczyka Dawit Yemane (Bike Aid). Marcin Budziński stracił do Hiszpana 18 sekund.

Miejsca pozostałych Polaków na trzecim etapie

Brat Marcina – Tomasz Budziński zajął 13. miejsce tracąc 5 minut 10 sekund do zwycięzcy etapu. Jakub Kaczmarek przyjechał na 15. pozycji ze stratą 5 minut 22 sekund. Paweł Bernas zajął 82. miejsce ze stratą 28 minut 32 sekund. Michał Pomorski był 114. mając 39.02 min. straty do Pradesa, Tobiasz Pawlak – 115. z taką samą stratą, a Norbert Banaszek – 116. z zaległością 39.04 min.

Marcin Budziński utrzymał przewagę przed ostatnim etapem

W klasyfikacji generalnej liderujący Budziński, który wypracował sobie przewagę na pierwszym i drugim etapie, w których zajął odpowiednio drugie i piąte miejsce i zachował po trzech etapach minutę i sekundę przewagi nad Niemcem Oliverem Mattheisem (Bike Aid) i Yemane'em.

Czteroetapowy wyścig zakończy się w niedzielę 124,4 km etapem wokół w Mersin.