Menu Region

Robert Kwiatkowski: Jacek Kurski nie robi telewizji...

Robert Kwiatkowski: Jacek Kurski nie robi telewizji państwowej tylko rządową

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Dorota Kowalska

23Komentarze Prześlij Drukuj
Robert Kwiatkowski: Rządzący odrywają Polskę od rzeczywistości Robert Kwiatkowski: Rządzący odrywają Polskę od rzeczywistości

Robert Kwiatkowski: Rządzący odrywają Polskę od rzeczywistości (© Piotr Smoliński)

Słychać echo PRL-u: Jest decyzja polityczna, ma być. Starsi pamiętają jak to się kończy. Trybunał Konstytucyjny został sparaliżowany, a konstytucja de facto zawieszona - mówi Robert Kwiatkowski, były prezes TVP, polityk lewicy
Jak się Panu podoba Jacek Kurski na czele TVP?
Mniejsza o aparycję i charakter. Nie podoba mi się to, co robi.

A co robi?
Robi telewizję rządową. To po pierwsze. To nie jest oblega, tylko opis rzeczywistości. Zmieniono prawo i skutek jest taki, że prezesa telewizji mianuje, dodam od razu - odwołuje także, minister skarbu państwa, czyli polityk, który wykonuje polecenia swoich partyjnych przełożonych. To już nawet nie jest telewizja państwowa, to jest telewizja rządowa. Po drugie - nie podoba mi się, że spadają udziały TVP w rynku, a póki co, to główne źródło utrzymania Telewizji Polskiej. Na co Jacek Kurski mówi, że to nie wyniki, ale pomiar jest wadliwy!
Zdumiewające wypowiedzi! Po trzecie nie podoba mi się skala czystek, bo to jest totalna wymiana ludzi, którzy nie byli kojarzeni i nie powinni być kojarzeni z tą, czy inną ekipą, ale powinni być kojarzeni z telewizją publiczną. Pracowali tam dziesięciolecia i nagle okazało się, że są to ludzie gorszego sortu i w ramach dobrej zmiany zostali wymienieni. Ale to przecież dopiero początek, bo zwolnieni zostaną wszyscy, a przyjmowani będą tylko ci pozytywnie zweryfikowani.

SAKIEWICZ: MOŻE TO PRZYPADEK, ALE JAK DOSZŁO DO ZMIAN W TELEWIZJI, WSZYSTKO SIĘ USPOKOIŁO


Pan czystek nie robił, jak przyszedł do TVP?
Ja czystek nie robiłem, ja robiłem zwolnienia grupowe, które były podyktowane trudną sytuacją finansową Telewizji Polskiej. Ja zwalniałem, ale nie przyjmowałem. Taka jest ta zasadnicza różnica.

Zatrudniłem w ciągu prawie sześciu lat swojej prezesury znaczenie mniej osób niż pan Wildstein w ciągu dziewięciu miesięcy.

I czemu te udziały w rynku spadają, jak Pan myśli? Ludziom się propozycja programowa telewizji publicznej nie podoba?
Pewnie trzeba zapytać widzów, co się takiego stało, że nagle widownia „Wiadomości” potrafi spaść poniżej 3 milionów. To prawdziwa katastrofa! To taki lot zupełnie niekontrolowany, lot ku ziemi.

A Pan ogląda telewizję publiczną?
Z rzadka.

Ale, jak Pan już ją ogląda, to jak ocenia?
Nie chcę oceniać warsztatu, bo wymagałoby to oceny, jakim celom ten warsztat służy, a jakim powinien. Czasami oglądam „Wiadomości”, żeby zobaczyć, jaki jest przekaz dnia partii rządzącej. Bo do tego sprowadza się linia programowa „Wiadomości”. Mamy tutaj całą historię z Komisją Wenecką - opis rzeczywistości lansowany przez „Wiadomości” zdecydowanie odbiega od tego, jak opisują rzeczywistość choćby inne stacje telewizyjne, inne programy informacyjne.

Można oczywiście przyjąć, że to „Wiadomości” mają rację. Nie sądzę. Dowcipna i wymowna jest ta historia z informowaniem, kto dostał Oskara, czyli o filmie Spotlight, który zrecenzowano w „Teleexpressie”, jako film o pedofilii w Bostonie. Rzeczywiście i Boston i pedofilia w tym filmie występują, ale chodzi przecież o coś zupełnie innego. Ale oczywiście jest to kwestia uznaniowa, można powiedzieć, że film Spotlight jest o Bostonie i pedofilii. W istocie, moim zdaniem, jest o dziennikarzach i o pedofilii w kościele katolickim.

Pana zdaniem ta oglądalność będzie wciąż spadać?
Miesiąc to za mało, żeby wiarygodnie ocenić, jak sytuacja będzie wyglądać w ciągu całej kadencji nowego zarządu. Jednak oglądalność programów informacyjnych prezesowi Kurskiemu powinna dać do myślenia. Chyba że nowa ustawa finansowo uniezależni TVP od widzów - nie będzie miało znaczenia, czy ludzie telewizję oglądają czy nie.
1 3 »
23

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Komuch Kwiatkowski

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Konstanty (gość)  •

No to znaleźli sobie obrońcę demokracji i rzetelności w TVP - zakłamanego, zakamieniałego komucha. Jego ojciec, płk. Stanisław Kwiatkowski, był partyjnym "socjologiem" - mistrzem manipulowania faktami i naginania prawdy do potrzeb. Synalek hołubił w TVP magię Kraśków (całego rodzinnego klanu), a teraz się dziwi, że ktoś tę mafię rozgonił... Won do Moskwy, parszywcu.

odpowiedzi (0)

skomentuj

wywiad

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

rififi (gość)  •

Ale autorytet , lepiej było spytać o zdanie konsula BRD w Opolu , może i jakaś dotacja by wpadła

odpowiedzi (0)

skomentuj

Nasza telewizja

+5 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Franek (gość)  •

Najwazniejsze,ze w tej telewizji nie ma juz takich kryminalistoiw jak ten Kwiatkowski.Dzisiaj jest naraszcie normalmnie...!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

hipokryta pełną gębą z imć Kwiatkowskiego !

+11 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jaga (gość)  •

śmiać się czy płakać z jego amnezji ? po co w ogóle go wyciągacie z zapomnienia? lepiej dla niego milczeć niż gadać głupoty ! żenująca wypowiedź i tyle.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ale eksperta wywiadujecie, że hej!

+12 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ubawiony do łez (gość)  •

To się wam znafffca trafił... Napiszcie lepiej, jak Bytków pustoszeje, skoro pożegnano tych, którzy przez ćwierć wieku zgarniali pod siebie i poklepywali każdą władzę po pleckach do bólu :) :) :)

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ojejjjj!!!!

+16 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

as (gość)  •

A PO nie robiło przez 8 lat !!!!
Jak Kali (PO) robić, to być dobrze. Jak Kalemu (PIS) to być źle.
POzkarżcie się yntelygentom z KOD. Niech przyjdą i poskakają przed TVP !

skomentuj

Żadna partia, w tm PO, nie zrobiła do tej pory z TVP telewizji rządowej, choć oczywiści miał na nia

+4 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Telewidz (gość)  •

Nawet sam PIS, mimo że po radykalnych w 2005 roku zmianach kontrolował przekaz medialny, to jednak w ograniczonym zakresie dopuszczał głosy i komentarze innych, pozostawił też prawie wszystkich dziennikarzy. Dzisiaj telewizja przypomina tą z czasów PRL, a widomości do złudzenia Dziennik Telewizyjny, który próbuje nieudolnie ludziom wmawiać, że białe jest czarne i odwrotnie.
Przekaz ten jest nieskuteczny również z uwagi na istnienie innych, niezależnych od PIS mediów, które pokazują inny obraz rzeczywistości.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Rozczulające

+18 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Cynik (gość)  •

Kwiatek utyskujący na upartyjnienie TVP Kurskiego :D Zapomniał wół jak cielęciem był? :D

odpowiedzi (0)

skomentuj

Alain

+17 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Alain (gość)  •

Nie mogę uwierzyć że ta cała mafia PO-PSL dalej ma tak wielki bul doopy i dalej myślą że te ich donoszenie na Polskę uratuje ich doopy. Krytykują wszystko to co sami wprowadzali. A najlepsze jest to że czym więcej drą te swoje japy przeciwko PiSowi to tym bardziej jestem za PiSem.

odpowiedzi (0)

skomentuj

.

+16 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Pamiętam komunę (gość)  •

Komuchowi nie pasuje powrót do PRL? Czyli komuchom musi być lepiej w III RP niż w PRL. Cała prawda o "wolnej" Polsce.

odpowiedzi (0)

skomentuj

TV ani nie państwowa ani rządowa.!

+7 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Adam z Zawiercia. (gość)  •

TV jak kłamała tak nadal to czyni ,co melodyjki jako podkład są nowością i zakłócają sam program i redaktora , spikera. Czy ktoś tam się w ogóle orientuje co oznacza sam podkład muzyczny i kiedy on ma być odtwarzany. To jest jakaś parodia w tej telewizji ,tam chyba dzieci z przedszkola decydują co mają grać. !
Za PRL-u chociaż jak się program skończył bez reklam to był koniec projekcji ., Dziś nie ma ograniczeń TV jest na okrągło ale 5 min. wiadomości 15 gotowania a pozostały czas to REKLAMY za
które tak czy inaczej klient zapłaci ,kupując jakąś tandetę.! Kiedyś były programy szkolne i edukacyjne a dziś co mamy? FAŁSZ I OBŁUDĘ.. Mało tego to jeszcze jest wymagalność zapłaty i to od wszystkich czyli od łepka/jak za śmieci/ Moim zdaniem winna zniknąć oglądalność do ZERA.
Telewizja kłamała i czyni to nadal. Ale gro społeczeństwa nie ma chęci oglądać wszelkich nowych seriali czy filmów historycznych z PRL-u. Proszę sobie program zakodować a od społeczeństwa się odpieprzyć , nie mamy zamiaru płacić krocie dla sektora aktorskiego w tym badziewiu.!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 »