- Ta edycja jest pewnym powrotem do korzeni – podkreśla Rafał Sadownik, dyrektor festiwalu Carnaval Sztukmistrzów, imprezy, która ze względu na pandemię w zeszłym roku odbyła się pod nazwą „Incydent Polski”.
Teraz będzie tak jak dawniej, światowo i kolorowo, choć nadal z pewnymi ograniczeniami. Kameralne płatne występy obejrzymy w namiocie cyrkowym na Błoniach pod Zamkiem, tam też znajduje się Klub Festiwalowy ze strefą chilloutu, objazdowy cyrkowy Bar „Żongler”, foodtracki, oraz obozowisko, dostępne dla uczestników Urban Hihgtline Festiwal.
Z kolei bezpłatne występy znajdziemy w wyznaczonych plenerowych strefach na placach: Litewskim, Łokietka, przed Centrum Kultury oraz na dziedzińcu browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej.
PROGRAM tegorocznej odsłony festiwalu Carnaval Sztukmistrzów:
Wydarzenia bezpłatne:
22.07 (czwartek)
Cały Dzień | „Cyrk i dziewczyna” Honoraty Drążyk – wystawa malarstwa | Arche Hotel Lublin
g. 12.00–21.00 Urban Highline Festival | Trybunał Koronny / Brama Krakowska – Ratusz / Centrum Spotkania Kultur – Lubelskie Centrum Konferencyjne
g. 16.00–20.00 Spotkania AeriaLove | Scena powietrzna na Błoniach pod Zamkiem
g. 17.00 Matteo Galbusera „THE LOSER” | Plac przed Centrum Kultury
g. 17.00 SCENA POLSKA – Konkurs buskerski – Człowiek Siano „Siano Show” | Plac po Farze
g. 18.00 Juriy Longhi „Bubble Street Cirkus” | Plac przed Centrum Kultury
g. 18.00 SCENA POLSKA – Konkurs buskerski – Krzysztof Kostera | Plac po Farze
g. 19.00 SCENA POLSKA – Konkurs buskerski – Mr & Mrs Frantic | Plac po Farze
g. 19.30 Matteo Galbusera „THE LOSER” | Plac przed Centrum Kultury
g. 20.00 Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” – „Przyjaciele Sztukmistrza” | Plac Litewski
g. 20.00 SCENA POLSKA – Konkurs buskerski – Pan Ząbek „Król cyrku | Plac po Farze
g. 20.30 Juriy Longhi „Bubble Street Cirkus” | Plac przed Centrum Kultury
g. 21.00 SCENA POLSKA – Konkurs buskerski – Marcin „Ex” Styczyński „Plucie Ogniem” | Plac po Farze
23.07 (piątek)
Cały Dzień | „Cyrk i dziewczyna” Honoraty Drążyk – wystawa malarstwa | Arche Hotel Lublin
g. 10.30–21.00 Urban Highline Festival | Trybunał Koronny / Brama Krakowska – Ratusz / Centrum Spotkania Kultur – Lubelskie Centrum Konferencyjne
g. 11.00–18.00 Spotkania AeriaLove | Scena powietrzna na Błoniach pod Zamkiem
g. 17.00 Rolando Rondinelli „Tip Tap Poum” | Plac Łokietka
g. 17.00 Matteo Galbusera „THE LOSER” | Plac przed Centrum Kultury
g. 17.00 SCENA POLSKA – Konkurs buskerski – Krzysztof Kostera | Plac po Farze
g. 18.00 Juriy Longhi „Bubble Street Cirkus” | Plac przed Centrum Kultury
g. 18.00 Che Cirque „Aide-moi” | Plac Łokietka
g. 18.00 SCENA POLSKA – Konkurs buskerski – Mr & Mrs Frantic | Plac po Farze
g. 19.00 Rolando Rondinelli „Tip Tap Poum” | Plac Łokietka
g . 19.00 Race Horse Company „Motosikai” | Plac Litewski
g. 19.00 SCENA POLSKA – Konkurs buskerski – Pan Ząbek „Król cyrku” | Plac po Farze
g. 19.30 Matteo Galbusera „THE LOSER” | Plac przed Centrum Kultury
g. 20.00 SCENA POLSKA – Konkurs buskerski – Człowiek Siano „Siano Show” | Plac po Farze
g. 20.30 Juriy Longhi „Bubble Street Cirkus” | Plac przed Centrum Kultury
g. 21.00 SCENA POLSKA – Konkurs buskerski – Marcin „Ex” Styczyński „Plucie Ogniem” | Plac po Farze
24.07 (sobota)
Cały Dzień | „Cyrk i dziewczyna” Honoraty Drążyk – wystawa malarstwa | Arche Hotel Lublin
Spotkania Kultur – Lubelskie Centrum Konferencyjne
g. 11.00–18.00 Spotkania AeriaLove | Scena powietrzna na Błoniach pod Zamkiem
g. 13.00–18.00 Parada, warsztaty, animacja rzeźb interaktywnych – MansterVille | Perła – Browary Lubelskie S.A. – Bernardyńska 15
g. 16.00 Les Chaussons Rouges „Nadir” | Plac Litewski
g. 16.00 Che Cirque „Aide-moi” | Plac Łokietka
g. 16.00 Matteo Galbusera „THE LOSER” | Plac przed Centrum Kultury
g. 17.00 Juriy Longhi „Bubble Street Cirkus” | Plac przed Centrum Kultury
g. 17.00 Rolando Rondinelli „Tip Tap Poum” | Plac Łokietka
g. 17.00 SCENA POLSKA – Konkurs buskerski – Mr & Mrs Frantic | Plac po Farze
g. 18.00 Les Chaussons Rouges „Nadir” | Plac Litewski
g. 18.00 Che Cirque „Aide-moi” | Plac Łokietka
g. 18.00 SCENA POLSKA – Konkurs buskerski – Pan Ząbek „Król cyrku” | Plac po Farze
g. 18.30 Matteo Galbusera „THE LOSER” | Plac przed Centrum Kultury
g. 19.00 Rolando Rondinelli „Tip Tap Poum”| Plac Łokietka
g. 19.00 SCENA POLSKA – Konkurs buskerski – Człowiek Siano „Siano Show” | Plac po Farze
g. 19.30 Juriy Longhi „Bubble Street Cirkus” | Plac przed Centrum Kultury
g. 20.00 Race Horse Company „Motosikai” | Plac Litewski
g. 20.00 SCENA POLSKA – Konkurs buskerski – Krzysztof Kostera | Plac po Farze
g. 20.00 Aerial Jam – pokaz | Scena Powietrzna na Błoniach pod Zamkiem
g. 21.00 SCENA POLSKA – Konkurs buskerski – Marcin „Ex” Styczyński „Plucie Ogniem” | Plac po Farze
g. 22.00 MansterVille & Blackout Paradox „The Propane Punk Show” | Perła – Browary Lubelskie S.A. – Bernardyńska 15
25.07 (niedziela)
Cały Dzień | „Cyrk i dziewczyna” Honoraty Drążyk – wystawa malarstwa | Arche Hotel Lublin
g. 10.00–20.00 Urban Highline Festival | Trybunał Koronny / Brama Krakowska – Ratusz / Centrum Spotkania Kultur – Lubelskie Centrum Konferencyjne
g. 11.00–14.00 Spotkania AeriaLove | Scena powietrzna na Błoniach
g. 13.00–18.00 Parada, warsztaty, animacja rzeźb interaktywnych – MansterVille | Perła – Browary Lubelskie S.A. – Bernardyńska 15
g. 16.00 Les Chaussons Rouges „Nadir” | Plac Litewski
g. 16.00 Matteo Galbusera „The Loser” | Plac przed Centrum Kultury
g. 16.00 SCENA POLSKA – Konkurs buskerski – Pan Ząbek „Król cyrku” | Plac po Farze
g. 16.00 Rolando Rondinelli „Tip Tap Poum” | Plac Łokietka
g. 17.00 Juriy Longhi „Bubble Street Cirkus” | Plac przed Centrum Kultury
g. 17.00 Che Cirque „Aide-moi” | Plac Łokietka
g. 17.00 SCENA POLSKA – Konkurs buskerski – Człowiek Siano „Siano Show” | Plac po Farze
g. 18.00 SCENA POLSKA – Konkurs buskerski – Krzysztof Kostera | Plac po Farze
g. 18.00 Rolando Rondinelli „Tip Tap Poum” | Plac Łokietka
g. 18.30 Matteo Galbusera „The Loser” | Plac przed Centrum Kultury
g. 19.00 Che Cirque „Aide-moi” | Plac Łokietka
g. 19.00 Les Chaussons Rouges „Nadir” | Plac Litewski
g. 19.00 SCENA POLSKA – Konkurs buskerski – Mr & Mrs Frantic | Plac po Farze
g. 19.30 Juriy Longhi „Bubble Street Cirkus”| Plac przed Centrum Kultury
g. 21.00 SCENA POLSKA – Konkurs buskerski – Marcin „Ex” Styczyński „Plucie Ogniem” | Plac po Farze
g. 21.00 MansterVille & Blackout Paradox „The Propane Punk Show” | Perła – Browary Lubelskie S.A. – Bernardyńska 15
Wydarzenia płatne:
22.07 i 23.07 (czwartek i piątek)
g. 21.00 Les GüMs “StOïk” | Błonia pod Zamkiem
24.07 i 25.07 (sobota i niedziela)
g. 21.00 (sobota) i g. 20.00 (niedziela) - Vélocimanes Associés/Le Cirque du Bout du Monde „Der Lauf” | Błonia pod Zamkiem
Szczegółowy program i opis poszczególnych wydarzeń na stronie festiwalu: https://sztukmistrze.eu/
Jak czytać kolory szlaków turystycznych?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?