Liverpool liderem półmetka w Premier League. Domowa porażka Arsenalu

OPRAC.:
Radość Juergena Kloppa z ostatniego zwycięstwa
Radość Juergena Kloppa z ostatniego zwycięstwa PAP/EPA
Liga angielska. Nie mistrz, ani nie prowadzący przed 19. kolejką Arsenal, czyli wicemistrz. To Liverpool jako pretendent do tytułu jest liderem tabeli Premier League na półmetku rozgrywek. Zespół The Reds swój mecz z Burnley wygrał 2:0, podczas gdy Kanonierzy ulegli u siebie West Hamowi, przegrywając 0:2.

Premier League. Porażka Arsenalu z West Hamem

Pierwsza bramka dla "Młotów" padła w 13. minucie w kontrowersyjnych okolicznościach. Czech Tomas Soucek posłał piłkę do siatki z bliska mocnym uderzeniem, ale nie sposób określić, czy asystujący mu Jarrod Bowen nie podawał już zza linii końcowej. Telewizyjne powtórki nie rozwiewają tych wątpliwości.

Na 2:0 podwyższył Grek Konstantinos Mavropanos (55.), popisując się precyzyjnym uderzeniem głową po dośrodkowaniu Jamesa Warda-Prowse'a z rzutu rożnego. W szóstej doliczonej minucie prowadzenie mógł powiększyć Said Benrahma, ale strzał Algierczyka z rzutu karnego obronił Hiszpan David Raya.

To trzecia ligowa porażka "Kanonierów" w tym sezonie, a pierwsza przed własną publicznością. W tabeli są na drugim miejscu z 40 punktami. Prowadzący Liverpool, który we wtorek wygrał na wyjeździe z Burnley 2:0, zgromadził 42, a trzecia Aston Villa Matty'ego Casha - 39. Czwarty jest broniący tytułu Manchester City - 37 pkt i jeden mecz zaległy.

West Ham powiększył dorobek do 33 punktów i jest szósty.

Kontrowersja w meczu Arsenal - West Ham

Zagrał Jakub Moder, Brighton ograło Tottenham

W drugim czwartkowym spotkaniu Brighton & Hove Albion pokonał u siebie Tottenham Hotspur 4:2. Od 69. minuty w zespole gospodarzy grał Jakub Moder.

Spotkanie miało nietypowy przebieg, bo do 81. minuty Brighton prowadził czterema bramkami, ale później już tylko bronił się przed atakami "Kogutów". Gościom udało się zdobyć dwa gole, a poza tym trafili w słupek, a raz tuż przed linią bramki piłkę odbił jeden z obrońców "Mew". Do końca nie było zatem przesądzone, że to gospodarze wywalczą komplet punktów. Sędzia doliczył do drugiej połowy dziewięć minut.

Brighton jest na ósmej pozycji z 30 punktami. Tottenham ma o sześć więcej i pozostał na piątym miejscu. PAP