OPRAC.:
Bartosz Głąb
Manchester City z kompletem zwycięstw w fazie grupowej LM.
Manchester City z kompletem zwycięstw w fazie grupowej LM. PAP/EPA
Liga Mistrzów. Manchester City zakończył fazę grupową z kompletem punktów. W ostatnim meczu mistrzowie Anglii pokonali zespół Cveny Zvezdy Belgrad 3:2. Jedną z bramek dla "The Citizens" zdobył debiutujący w tym rozgrywkach 20-letni Micah Hamilton.

Liga Mistrzów. Manchester City z kompletem punktów w fazie grupowej

Podopieczni trenera Josepa Guardioli awans do fazy pucharowej zapewnili sobie już wcześniej, dlatego hiszpański szkoleniowiec mógł w Serbii wystawić mocno rezerwowy skład. W 19. minucie prowadzenie gościom dał 20-letni Micah Hamilton, który debiutował w Lidze Mistrzów.

Po przerwie Manchester City potwierdził swoją przewagę kolejnymi trafieniami. W 62. minucie trafił również 20-letni Oscar Bobb. Gdy wydawało się, że "The Citizens" spokojnie wygrają to spotkanie, obudzili się gospodarze. Na kwadrans przed końcem meczu bramkę kontaktową zdobył In-Beom Hwang.

W końcówce angielski zespół zadał trzeci cios. Rzut karny skutecznie wykorzystał Kalvin Phillips i uspokoił swoich partnerów w ostatnich minutach. Serbowie tuż przed ostatnim gwizdkiem ponownie trafili do bramki przeciwników, ale to nie wystarczyło, by zdobyć chociaż punkt.

Liga Mistrzów. Manchester City z niesamowitą serią meczów bez porażki

Manchester City może się pochwalić serią 19 meczów bez porażki w Lidze Mistrzów. Rywala w 1/8 finału "The Citizens" poznają po losowaniu 18 grudnia. Mecze tej fazy zaplanowano na luty i marzec 2024 roku.

Oprócz Manchesteru z grupy G awansowało jeszcze RB Lipsk, które w środę wygrało z Young Boys Berno 2:1. Od 70. minuty w barwach szwajcarskiej ekipy grał Łukasz Łakomy. Jego zespół rywalizację będzie kontynuował w Lidze Europy.