Liga hiszpańska. Trudny test przed wtorkowym egzaminem zaliczony. Barcelona wygrała z Eibar

PI
EAST NEWS
FC Barcelona skromnie, bo 2:0 wygrała z SD Eibar. Podopieczni Ernesto Valverde nie mieli spacerku, a gospodarze zawiesili wysoko poprzeczkę. Jak zwykle główną rolę zagrał Leo Messi, który miał udział przy obydwóch bramkach zdobytych przez Barcelonę.

Spotkanie z Eibar miało być generalnym przetarciem przed spotkaniem z Chelsea, a Ernesto Valverde miał otrzymać odpowiedź w jakiej formie znajdują się jego podopieczni. Gospodarze ruszyli od pierwszej minuty, ale głównie kończyło się na strachu kibiców Barcelony. Goście pierwsze ostrzeżenie wysłali w 6. minucie, ale Jordi Alba zamiast skierować piłkę do pustej bramki trafił w obrońcę.

Dziesięć minut później nie było już ostrzeżeń. Leo Messi popisał się kapitalnym otwierającym podaniem, a Suarez nie miał najmniejszych problemów ze skierowaniem futbolówki do siatki. Eibar mogło błyskawicznie odpowiedzieć, ale uderzenie Fabiana Orellany zatrzymało się na poprzeczce. Swoją szansę miał Messi, ale uderzenie Argentyńczyka trafiło w słupek.

Druga połowa zamiast przebiegać pod kątem płynnej gry zamieniła się w w przepychanki, symulacje i pretensje do arbitra, w których prym wiedli gracze Eibar, a Barcelona nie narzuciła zabójczego tempa. Wydawało się, że gospodarze nie skończą spotkania w komplecie i..tak się stało. W 66. minucie Fabian Orellana wybił piłkę po gwizdku i za drugą żółtą kartkę został wyrzucony z boiska.

Mimo gry w osłabieniu Eibar dążył do zdobycia wyrównującej bramki, ale ter Stegen nie dał się pokonać. Jeszcze w końcówce swoją okazję miał Messi, ale po kapitalnym podaniu Coutinho przegrał pojedynek z Marko Dmitroviciem. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się jednobramkowym zwycięstwem gości Jordi Alba świetnie odnalazł się w polu karnym i skutecznie dobił uderzenie Leo Messiego.

Po dwóch ligowych remisach z rzędu Barcelona w końcu zainkasowała trzy punkty i po niełatwej przeprawie z Eibar może się skupić na wtorkowym meczu Ligi Mistrzów z Chelsea Londyn.