Jakub Maj
PAP/EPA/OLAF KRAAK
Feyenoord ma dzisiaj powody do świętowania. Pogrom Szachtara Donieck sprawił, że holenderski zespół z Sebastianem Szymańskim w składzie awansował do ćwierćfinału Ligi Europy. Asystę przy jednym trafieniu miał Polak.

Feyenoord - Szachtar Donieck 7:1 (8:2 w dwumeczu)

Szachtar Donieck swoją przygodę zaczynał w Lidze Mistrzów. Ukraińcy ze względów na w swojej ojczyźnie grają swoje mecze w europejskich pucharach w Warszawie na stadionie Legii Warszawa. Po tym, jak Szachtar sensacyjnie wyeliminował w fazie "play-off" Stade Rennais, przyszedł czas na holenderski Feyenoord.

W pierwszym meczu, który odbył się w Polsce, całkowitą przewagę miał Feyenoord - 21 strzałów i xG na poziomie 2,03. Ukraińcy oddali tylko pięć strzałów, ale udało im się wywalczyć remis 1:1.

W rewanżu Feyenoord nie pozostawił żadnych złudzeń. Holendrzy zaczęli strzelanie już w 9. minucie. Autorem gola był Gimenez. W 24. minucie rezultat podwyższył Kokcu, któremu asystował Sebastian Szymański. Polak podał do swojego kolegi z zespołu, który uderzył po ziemi zza pola karnego. Kokcu dorzucił jeszcze jedną bramkę w pierwszej połowie. W drugiej części spotkania gospodarze pokonali bramkarza rywali jeszcze cztery razy. Bramkę honorową dla Ukraińców strzelił Kevin Kelsy.

Bramki: Gimenez (9'), Kokcu (24', 38'), Idrissi (49', 60'), Jahanbakhsh (64'), Danilo (67'), Kelsy (87')
Feyenoord: Wellenreuther, Geertruida, Trauner, Hancko, Lopez, Wieffer, Kokcu, Jahanbakhsh, Szymański, Idrissi, Gimenez
Szachtar: Trubin, Mykhaylychenko, Matviyenko, Bondar, Konoplia, Stepanenko, Kryskiv, Sudakov, Bondarenko, Zubkov, Traore

LIGA EUROPY w GOL24

Ten finał to wcale nie musi być science-fiction. Lech Poznań bez straty bramki awansował do ćwierćfinału Ligi Konferencji. W rewanżu rozniósł szwedzki Djurgarden 3:0, wygrywając dwumecz okazałym rezultatem 5:0. Oto najlepsze MEMY po ograniu solidnego przeciwnika na jego hali... znaczy stadionie!

Lech Poznań zmierza po finał Ligi Konferencji! MEMY po rozni...