Bartosz Głąb
Liverpool wygrał w Boxing Day z Burnley.
Liverpool wygrał w Boxing Day z Burnley. PAP/EPA
Liga angielska. W meczu 19. kolejki Liverpool wygrał na wyjeździe z Burnley 2:0. Wynik otworzył już na początku Darwin Nunez, dla którego była to pierwsza bramka dla "The Reds" od niemal dwóch miesięcy. W końcówce trafił również wprowadzony chwilę wcześniej Diogo Jota.

Liga angielska. Liverpool ograł Burnley w Boxing Day. Przełamanie Darwina Nuneza

Jak co roku, w święta Bożego Narodzenia rozgrywki Premier League nabierają tempa. W słynny Boxing Day Liverpool zmierzył się na wyjeździe z Burnley. "The Reds" już w 6. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Darwina Nuneza. Dla napastnika było to pierwsze trafienie dla klubu od 1 listopada.

W pierwszej połowie zespół z miasta Beatlesów powinien podwyższyć prowadzenie. Po koronkowej akcji piłka znalazła drogę do bramki, ale po konsultacji z systemem VAR arbiter uznał, że Cody Gakpo faulował w polu karnym gospodarzy. Jednak decyzja angielskiego sędziego była bardzo kontrowersyjna.

Liga angielska. Liverpool strzelił cztery gole, ale wygrał 1:0

Chwilę po zmianie stron Liverpool znowu trafił do bramki rywali, ale sędziowie ponownie mieli obiekcje co do prawidłowości akcji. System VAR kolejny raz interweniował i tym razem uznał, że będący na spalonym Mohamed Salah absorbował uwagę bramkarza Burnley.

W 68. minucie gospodarze powinni doprowadzić do wyrównanie. Świetne dośrodkowanie z lewej strony pola karnego trafiło na głowę Johanna Berga Gudmundssona, ale ten z bliskiej odległości, fatalnie spudłował. W końcówce meczu wynik na 2:0 ustalił Diogo Jota, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku, zmieniając Darwina Nuneza.

Dzięki zwycięstwu "The Reds" przynajmniej do czwartku zostaną liderem Premier League. Następny mecz zagrają w Nowy Rok przeciwko Newcastle.