Lekkoatletyka. Michał Rozmys najszybszy w eliminacjach 1500 metrów. W cieniu czeka Norweg Jacob Ingebrigtsen

Paweł Wiśniewski
Michał Rozmys wygrał drugi bieg eliminacyjny i z najlepszym wynikiem awansował do finału biegu na 1500 metrów w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium Pawel Relikowski / Polska Press
Michał Rozmys wygrał drugi bieg eliminacyjny i z najlepszym wynikiem awansował do finału biegu na dystansie 1500 metrów w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Reprezentant Polski wyszedł na prowadzenie 200 metrów przed metą i finiszował z czasem 3:37.36.

- Trenowałem w Sankt Moritz na dużej wysokości – powiedział zaraz po minięciu linii mety Michał Rozmys. - Tam zrelaksowałem głowę po pobycie w Stanach Zjednoczonych i jak widać jest ok.

W pierwszym biegu eliminacyjnym najszybszy był słynny Norweg Jacob Ingebrigtsen - 3:38.48. W czwartkowym finale wystartuje 12 zawodników.

Wakacje Polaków

Mizernie spisały się na „Olympiastadion München” nasze dyskobolki - zarówno Daria Zabawska, jak i Karolina Urban nie awansowały do finału rzutu dyskiem. Najlepsza w eliminacjach była słynna Chorwatka Sandra Perković, która uzyskała świetny wynik 65.94 m.

Startująca w grupie A Daria Zabawska rozpoczęła konkurs od 54.60 m. W drugiej próbie poprawiła się na 56.54 m, a jej rzut w trzeciej serii nie był mierzony. Polka zajęła 15. miejsce. W grupie B Karolina Urban osiągnęła kolejno 54.33 m - 50.38 m i 53.82. Została sklasyfikowana na 23. pozycji.
Do finału awansowało 12 najlepszych zawodniczek. Minimum kwalifikacyjne wynosiło 63.50 m, a więc niż wynoszą rekordy życiowe obu naszych dyskobolek…

Na wycieczkę do Bawarii przyjechał również Adrian Świderski, który w „wakacyjny” sposób zakończył udział w mistrzostwach Europy. W eliminacjach trójskoku, najpierw „spalił”, a w dwóch kolejnych próbach zmierzono mu „amatorskie” 15.72 m i 15.97 m. Minimum do finału to 16.95 m…
Najdalej fruwał Portugalczyk Pedro Pichardo - 17.36 m.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?