Leżak: Bez brokatu i blasku świateł, czyli Teatr Muzyczny od...

  Leżak: Bez brokatu i blasku świateł, czyli Teatr Muzyczny od kuchni [ZDJĘCIA]

  Magdalena Baranowska-Szczepańska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Leżak: Bez brokatu i blasku świateł, czyli Teatr Muzyczny od kuchni
  1/21
  przejdź do galerii

  Leżak: Bez brokatu i blasku świateł, czyli Teatr Muzyczny od kuchni ©Łukasz Gdak

  Życie w teatrze toczy się swoim rytmem. Czas odmierzają premiery. Ale wydaje się, że to, co dzieje się pomiędzy nimi, jest jeszcze ciekawsze. Rzeczywistość pozbawiona świateł, piór i brokatu jest taka prawdziwa. Wchodząc za kulisy, przekracza się magiczną granicę...
  W środowe przedpołudnie na dwa dni przedwakacyjną przerwą w Teatrze Muzycznym w Poznaniu trwają próby do „Nine” w reżyserii Jacka Mikołajczyka. Premiera zaplanowana jest na 30 września. Stojąc na korytarzu, słyszymy głosy.

  Ktoś śpiewa, gra, ktoś recytuje, tupie. Czuć atmosferę pracy. W małej salce przy bufecie odbywa się próba czytana. Pięć wąskich okien, jeden fortepian, na podłodze leży jakaś książka, sandały, plecak, kilka telefonów.
  Na środku krzesła, aktorzy mówią tekst, niektórzy czytają z kartek. Każdy się jeszcze myli, koledzy i koleżanki podpowiadają, wybuchają śmiechem. Reżyser mówi gdzie iść, jak stanąć, co i kiedy powiedzieć. - Wejście ciotek. Ty jesteś tu, a ty tam, a ty tutaj - mówi Jacek Mikołajczyk i ustawia artystki. Aktorzy są zwyczajnie ubrani: legginsy, sportowe koszulki, japonki, tenisówki, bez makijażu. Wszyscy pracują, ale wydaje się, że także dobrze się bawią. W końcu są zespołem, który musi ze sobą współpracować przez kilka miesięcy.

  - Każdy musical jest inny, ale za każdym razem trzeba wgryźć się w wizję świata. I cała sztuka polega na tym, by ze wszystkich indywidualności, które wcielają się w poszczególne role, zbudować całość - przekonuje reżyser.

  Aktorzy
  Łukasz Brzeziński jest aktorem, który w „Nine” wcieli się w rolę Guida (roli uczy się trzech aktorów, którzy będą zamiennie występować na scenie).

  49 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Polski

  Leżak: Baloo, przybij piątkę! Cisna lubi owoce, ryśki wolą mięso

  Leżak: Baloo, przybij piątkę! Cisna lubi owoce, ryśki wolą mięso [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Link do głównego zdjęcia

  Leżak: Baloo, przybij piątkę! Cisna lubi owoce, ryśki wolą mięso ©Łukasz Gdak  - O roli myślę cały czas. Pod prysznicem, w drodze na zakupy, przed zaśnięciem - mówi i dodaje, że ostatnio wgrał w telefon kilka partii śpiewanych i słucha ich przy każdej okazji. Chętnie opowiada o pracy w teatrze (pełni w nim także funkcję asystenta dyrektora ds. artystycznych) i najważniejszej zasadzie: jak spadnie tekst, to trzeba natychmiast przydepnąć, żeby nie położyć roli. I kiedy z ręki wypada mi notatnik, to odruchowo natychmiast go nadeptuję.

  Zobacz też: Przegląd kulturalny


  - Nie można gwizdać w teatrze i wnosić pawich piór. Nie wolno też kłaść tekstu z rolą nałóżku, czytać ją sobie oczywiście można, ale położyć trzeba zawsze na stole. Wszyscy znamy te przesądy i każdy jakoś w nie wierzy - przyznaje.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Nie przegap

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama