PolskaTimes.pl - Dziennik Polska, aktualności, najnowsze informacje

5 seriali, których nie znasz, a powinieneś

Amerykański serial, który zdobył już 3 Złote Globy: w 2015 nagroda w kategoriach najlepsza aktorka w serialu dramatycznym oraz najlepszy serial dramatyczny,

filmweb.pl/mat.prasowe

Następne

[1/6] Przeglądaj również za pomocą strzałek < > na klawiaturze

Następne

THE AFFAIR

Amerykański serial, który zdobył już 3 Złote Globy: w 2015 nagroda w kategoriach najlepsza aktorka w serialu dramatycznym oraz najlepszy serial dramatyczny, w 2016 w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu, serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym.
Serial jest nagradzany nie bez powodu. Wyróżnia się sposobem realizacji i poruszanym tematem. Opowiada historię wakacyjnego romansu pisarza i kelnerki. Każdy odcinek jest podzielony na dwie części, które relacjonują wydarzenia z dwóch perspektyw: jego i jej. W kolejnych sezonach dochodzą kolejne punkty widzenia - zdradzonych małżonków głównych bohaterów. Temat poruszony w serialu, nie jest wcale typowy dla amerykańskich produkcji, w których rodzina, zawsze stanowi niepodważalną wartość i mimo rożnych zawirowań, to ostatecznie wokół niej toczy się cała akcja. W tym serialu bohaterowie dekonstruują mit rodziny, nie żałują złamania zasad, ale jednocześnie nie są czarnymi charakterami. O sile serialu stanowi własnie ta niejednoznaczność zachowania bohaterów i dwutorowość historii. Na każda z postaci składa się wiele wątków i warstw emocji, każda ma swój własny świat i przeszłość, która rzutuje na dokonywane przez nią wybory.