Menu Region

Oscary 2016. Uroczystą galę przygotowuje prawie 300 osób

Oscary 2016. Uroczystą galę przygotowuje prawie 300 osób

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Aleksandra Gersz AIP

Prześlij Drukuj
Oscary 2016. Uroczystą galę przygotowuje prawie 300 osób Oscary 2016. Uroczystą galę przygotowuje prawie 300 osób

(© Matt Sayles/AP Photo)

88. ceremonia Oscarów odbędzie się już w niedzielę wieczorem w Los Angeles (2:30 czasu polskiego). Gala zwieńczy żmudne przygotowania setek ludzi.
W Hollywood przedoscarowa gorączka trwa na dobre. Jednak nie ogranicza się ona tylko do nerwowych zakładów bukmacherów, kto w niedzielę opuści ceremonię ze złotą statuetką w ręku, czy do mediów bombardujących artykułami, m.in. o tymm jakie trendy będą w tym roku dominować na gali. Najpierw trzeba rozłożyć dywan, postawić olbrzymie posągi Oscarów, wydrukować koperty ze zwycięzcami...

SŁYNNI AKTORZY, KTÓRZY NIGDY NIE DOSTALI OSCARA [GALERIA]


Za pełną przepychu i blichtru galą w Dolby Theatre oraz jej sprawnym przebiegiem stoi blisko trzysta osób - podaje timesofmalta.com. - To pierwszy z dziewięciu bardzo długich dni - mówił jeden z producentów ceremonii John Lewis kilka dni przed ceremonią. - Zdążymy na czas - zapewnił.

Przygotowanie ceremonii to bowiem ciężka praca. Przed Dolby Theatre, teatrem na Hollywood Boulevard, który pomieści 3,4 tys. osób, rozstawiono już duże złote posągi Oscarów. Jednak, jak zaznacza magazyn „Hello”, najpierw figury musiały zostać wyczyszczone, wypolerowane i odnowione. Ekipa kończy także budowę scen, które będą rozstawione wzdłuż czerwonego dywanu oraz punktów dla dziennikarzy.

Głównym elementem jest oczywiście dywan. Najsłynniejsza czerwona wykładzina na świecie ma ponad 152 m długości i zaczęto ją rozwijać już w środę. Gwiazdy, które w niedzielę przejdą po dywanie do teatru, zostaną powitane przez tłumy fanów i kinomanów, którym udało kupić się bilet. To, co dzieje się wewnątrz będzie już jednak dostępne maluczkim tylko na ekranach telewizorów, na ceremonię obowiązują bowiem zaproszenia.

INTERNET GORĄCZKOWO DYSKUTUJE O SZANSACH GWIAZD NA OSCARY


Przygotowania do Oscarów nie ograniczają się tylko do tego, co na zewnątrz. W środku, nad wyglądem sceny, której tegoroczny wygląd zaprojektował scenograf Derek McLane, pracują dziesiątki ludzi. Zająć trzeba się światłem, dźwiękiem czy kwestiami porządkowymi.

Przygotowano już także złote koperty z karteczkami z nazwiskami nagrodzonych. Zalakowane i ze starannie podpisanymi etykietami czekają już na niedzielę.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się