Ogłoszono nominacje do Orłów 2018. "Cicha noc" z szansą na...

  Ogłoszono nominacje do Orłów 2018. "Cicha noc" z szansą na największą liczbę statuetek

  Zdjęcie autora materiału
  Aleksandra Suława

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  Ogłoszono nominacje do Orłów 2018. "Cicha noc" z szansą na największą liczbę statuetek
  Film Piotra Domalewskiego został nominowany, aż w 11 kategoriach m.in. najlepszy montaż, odkrycie roku, najlepszy dźwięk, najlepsza drugoplanowa rola męska i najlepsza drugoplanowa rola kobieca. O tytuł "najlepszego filmu 2017 roku" "Cicha noc" powalczy z "Pokotem" Agnieszki Holland i "Twoim Vincentem" Doroty Kobieli i Hugh Welchmana.
  Ogłoszono nominacje do Orłów 2018. "Cicha noc" z szansą na największą liczbę statuetek
  Sporą liczbę nominacji (siedem) otrzymały również „Powidoki” Andrzeja Wajdy. „Pokot” Agnieszki Holland ma szansę na sześć nagród, a „Twój Vincent” na pięć. O tytuł najlepszej aktorki powalczą Karolina Gruszka ( "Maria Skłodowska-Curie" ), Agnieszka Mandat ("Pokot") i Magdalena Boczarska ( "Sztuka Kochania" ). W męskim odpowiedniku tej kategorii zmierzą się: Dawid Ogrodnik, („Cicha noc” ), Jakub Gierszał ( „Najlepszy” ) i Bogusław Linda ( „Powidoki”).

  Jurorzy Orłów spośród zagranicznych obrazów doceniło "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie", (reż. Perfetti Sconosciuti i Paolo Genovese), "The Square" ( reż. Ruben Ostlund) i "Toniego Erdmanna"( reż. Maren Ade) - obrazy te powalczą o statuetkę w kategorii Najlepszy Film Europejski.

  Łącznie nagrody zostaną rozdane w 19 kategoriach, a ich laureatów poznamy podczas gali zaplanowanej na 26 marca.

  W tym roku Orły zostaną rozdane po raz dwudziesty. Nagrody, stworzone w 1999 roku przez Dariusza Jabłońskiego, reżysera, producenta filmowego i wieloletniego Prezydenta Polskiej Akademii Filmowej, przez dwie dekady swojej historii stały się jednymi z najbardziej prestiżowych polskich laurów filmowych.

  Filmowcy podkreślają, że wyróżnienie jest tym cenniejsze, że o jego przyznaniu decydują przedstawiciele środowiska filmowego, które, jak mówił kiedyś Alan Starski „zna proces powstawania filmów „od kuchni” i umie docenić pracę wszystkich współtwórców zaangażowanych w produkcję”.

  Kompletną listę nominowanych można znaleźć na www.pnf.pl.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo