Koszykarze Legii Warszawa zdobyli w Sosnowcu Puchar Polski ZDJĘCIA FINAŁU i KIBICÓW

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Koszykarze Legii zdobyli w Sosnowcu Puchar Polski, a ich finałowy mecz ze Stalą oglądało wielu widzów  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Koszykarze Legii zdobyli w Sosnowcu Puchar Polski, a ich finałowy mecz ze Stalą oglądało wielu widzów Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok dziennik zachodni polska press
W finale Pekao SA Pucharu Polski koszykarze Legia Warszawa wygrali z Argedem BM Stalą Ostrów Wielkopolski 94:71. Warszawianie po raz drugi w historii sięgnęli po to trofeum poprzednio triumfując w 1970 roku w Katowicach. Zobaczcie zdjęcia kibiców i finału PP koszykarzy w Sosnowcu.

Koszykarze Legii Warszawa zdobyli w Sosnowcu Puchar Polski

Koszykarze Legii Warszawa zdobyli Pekao SA Puchar Polski. W finale turnieju PP rozgrywanego w Sosnowcu warszawianie pokonali Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski 94:71 dominując na boisku Areny Sosnowiec w dwóch ostatnich kwartach.

Niedzielne spotkanie zakończyło czterodniowe zmagania koszykarzy o PP rozgrywane w Arenie Sosnowiec. W ćwierćfinałach turnieju Legia pokonała Polski Cukier Start Lublin 112:83 (30:29, 26:26, 30:10, 26:18), Trefl Sopot wygrał z Kingiem Szczecin 85:65 (21:28, 14:14, 33:9, 17:14), Stal zwyciężyła Icon Sea Czarni Słupsk 87:82 (34:20, 18:22, 14:23, 21:17), a Anwil Włocławek po dogrywce ograł Arriva Polski Cukier Toruń 90:89 (18:11, 18:27, 19:17, 26:26, dogr. 9:8).

Rozegrane w sobotę półfinałowe boje były bardzo zacięte i stały na wysokim poziomie. Warszawianie w nowej sosnowieckiej hali ograli w nich Trefla 96:81, a ostrowianie uporali się z Anwilem 94:85.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU FINAŁOWEGO PUCHARU POLSKI KOSZYKARZY W SOSNOWCU

Legia po raz drugi sięgnęła po Puchar Polski. Poprzednio wywalczyła to trofeum w 1970 roku w Katowicach, a ostatni raz w finale PP zagrała w 1981 r. MVP turnieju wybrany został gracz warszawian Aric Holman.

W trakcie turnieju finałowego PP odbył się także Aerowatch Konkurs Rzutów Za 3 Punkty, który wygrał Dominik Wilczek z MKS Dąbrowa Górnicza oraz Pekao S.A. Konkurs Wsadów, w którym najlepszy okazał się inny gracz dąbrowian Xeyrius Williams.

Legia Warszawa - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 94:71 (18:20, 22:21, 25:14, 29:16)

Legia Jackson 24, Holman 23, Vital 17, Kolenda 15, Ponitka 5, Sobin 4, Cowels 4, Wyka 2, Kulka.

Stal Durisic 24, Silins 13, Brembly 11, Beliauskas 10, Chyliński 7, Chatman 3, Mikalauskas 2, Sulima 1, Sewioł.