Kolarz Azalii rządził na Śląsku. Wygrał „czasówkę” i etap ze startu wspólnego

Tomasz Ryzner
Mikołaj Klaczkowski nie dał żadnych szans konkurencji
Mikołaj Klaczkowski nie dał żadnych szans konkurencji Archiwum klubu
Mikołaj Klaczkowski (Smak Górno Poltino Azalia Brzóza Królewska) w bezdyskusyjny sposób wygrał w kategorii młodzików XXI Międzynarodowy Wyścig Kolarski Szlakami Jury (powiat myszkowski). Na podium znalazł się także Jan Szczepanik, jego klubowy kolega

Wyścig miał być trzyetapowy, ale z przyczyn organizacyjnych jeden z nich został odwołany. Tym samym odbyły się: jazda indywidualna na czas i jeden etap ze startu wspólnego.

Podczas „czasówki” (3.2 km) Mikołaj zwyciężył, osiągając przewagę 20 sekund na drugą pozycją. Janek Szczepanik i Michał Lipiński, klubowi koledzy Mikołaja, zajęli odpowiednio 7. i 24. miejsce. W rywalizacji juniorów młodszych siódmy był Jan Kupras.
W sobotę doszło do wspomnianego odwołania etapu dla młodzików, ale odbyła się „czasówkę” dla juniorów młodszych, w której na 10. pozycji uplasował się Kupras.

Niedzielny etap ze startu wspólnego okazał się popisem Mikołaja, który uciekł peletonowi i zameldował się na mecie z prawie trzyminutową przewagą (dystans wynosił 26 km). Z peletonu najszybciej finiszował Szymański (PTC DSV Pabianice), a tuż za nim finiszował Szczepanik. Na 28. miejscu sklasyfikowano Lipińskiego. Kupras zajął 10. miejsce.

W klasyfikacji generalnej Mikołaj Klaczkowski oczywiście triumfował, Jan Szczepanik zajął czwarte miejsce, a w gronie juniorów młodszych Jan Kupras uplasował się na dziesiątej pozycji.