Bartosz Głąb
Mecz legend, Liverpool - Ajax
Mecz legend, Liverpool - Ajax Adam Vaughan / PAP
W sobotni wieczór na Anfield Road odbyło się niezwykłe spotkanie towarzyskie. Liverpool zmierzył się z Ajaxem Amsterdam w meczu legend, z którego dochody zostaną przeznaczone na wsparcie pracy Fundacji LFC i oficjalnego stowarzyszenia byłych graczy Forever Reds. W bramce angielskiego klubu wystąpił Jerzy Dudek.

Jerzy Dudek zagrał w meczu legend Liverpoolu

Podczas gdy reprezentacja narodowe rywalizują w meczach towarzyskich lub walczą o awans do Euro 2024, w Liverpoolu zostało rozegrane wyjątkowe spotkanie. Na Anfield Road w meczu charytatywnym spotkały się legendy "The Reds" oraz Ajaxu Amsterdam. W barwach angielskiej drużyny zagrał Jerzy Dudek, który w 2005 roku był jedną z kluczowych postaci zespołu w finale Ligi Mistrzów. Wtedy "The Reds" po niesamowitym meczu pokonali po rzutach karnych włoski Milan, a polski bramkarz wybronił aż 3 "jedenastki".

W składzie gospodarzy oprócz Polaka wystąpili między innymi Steven Gerrard, Fernando Torres, czy Daniel Agger. Po przeciwnej stronie zagrali tacy zawodnicy jak między innymi Ronald de Boer oraz Demy de Zeeuw.

Na ławce trenerskiej Liverpoolu zasiadł Sven-Goran Eriksson, czym spełnił również swoje marzenie o prowadzeniu drużyny "The Reds". Mecz legend przyciągnął rekordową frekwencję aż 59 655 kibiców. Fundusze zgromadzone ze spotkania zostaną przeznaczone na wsparcie pracy Fundacji LFC i oficjalnego stowarzyszenia byłych graczy Forever Reds.

Sven-Goran Eriksson
Sven-Goran Eriksson Adam Vaughan / PAP

Artur Boruc i Jerzy Dudek w meczu gwiazd Liverpoolu i Celtiku

Jerzy Dudek wpuścił dwie bramki w meczu legend

W pierwszej połowie bramki strzelali tylko Holendrzy. Jerzego Dudka pokonali kolejno Derk Boerrigter i Kiki Musampa. Polaka po przerwie zastąpił Sander Westerveld. W drugiej połowie "The Reds" odrobili straty z nawiązką i wygrali spotkanie 4:2. Na listę strzelców wpisali się Gregory Vignal, Djibril Cisse, Nabil El Zhar oraz Fernando Torres.

Mecz legend. Liverpool FC - Ajax Amsterdam 4:2 (0:2)

Bramki: Vignal, Cisse, El Zhar, Torres, - Boerrigter, Musampa.

Skład legend Liverpoolu

• Pierwsza połowa: Dudek, Kvarme, Skrtel, Agger, Aurelio (45+1' Vignal), Maxi, Sissoko, Spearing, Babel, Gerrard, Torres.
  • Druga połowa: Westerveld (79' Kirkland), Hyypia, Skrtel (68' El Zhar), Agger, Gonzalez, Biscan, Gerrard, Vignal, Kuyt, Cisse, Torres (86' Litmanen).
Mecz Legend, Liverpool - Ajax
Mecz Legend, Liverpool - Ajax Adam Vaughan / PAP
Raków Częstochowa w ostatnich okienkach przeprowadził wiele transferów, które nie do końca się sprawdziły. "Medaliki" latem z pewnością będą chciały pozbyć się kilku graczy z listy płac. Próbujemy przewidzieć ruchy mistrza Polski i pokusiliśmy się o stworzenie zestawienia piłkarzy, którzy za kilka miesięcy mogą opuścić zespół.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Czystki w Rakowie Częstochowa. Lista piłkarzy, którzy mogą o...