iPrime Bogacica wykorzystała potknięcia rywali i umocniła się na fotelu lidera. Ciekawe rozstrzygnięcia w IV lidze

Krzysztof Marcinkiewicz
Ciekawie było na boiskach 23. kolejki BS Leśnica 4 Ligi. Stal Brzeg i Małapanew Ozimek straciły punkty, dzięki czemu na fotelu lidera rozsiadła się ekipa iPrime Bogacica.

Stal Brzeg jechała do Piotrówki w roli faworyta. W pierwszej połowie miała lekką przewagę, jednak konkretniejsi byli gospodarze. W 33. minucie w zamieszaniu w polu mocno huknął Vitalii Kiriakov i do przerwy to Piotrówka prowadziła 1:0. Po zmianie stron Stal ruszyła do mocniejszych ataków, jednak strzeliła tylko jednego gola. W 81. minucie wyrównał Jakub Kowalski płaskim strzałek zza pola karnego. Stal ambitnie walczyła o zwycięstwo, jednak bez rezultatu. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Negatywną niespodziankę przeżyli również kibice Małejpanwi Ozimek, która pojechała do będącego w gazie Piasta Strzelce Opolskie. Strzelczanie w poprzedniej kolejce niespodziewanie wygrali 3:0 z Ruchem Zdzieszowice, a teraz urwali punkty Małejpanwi. Chociaż goście dwukrotnie wychodzili na prowadzenie po bramkach Kacpra Kamińskiego, Piast ambitnie doprowadzał do wyrównania.

Potknięcie konkurentów w walce o awans wykorzystała iPrime Bogacice, która pewnie pokonała na własnym boisku LZS Domaszkowice. Mecz był rozstrzygnięty już po 9 minutach, kiedy to po bramkach Dawida Rygla i Michała Kojdera gospodarze prowadzili już 2:0. Kolejne mocne uderzenie wykonali w 49. minucie za sprawą Kamila Nykiela. Goście ambitnie walczyli jeszcze o honorowe trafienie i dopięli swego w 85. minucie, kiedy to do bramki Bogacicy trafił Jakub Mandala.

Ruch Zdzieszowice wrócił na zwycięską ścieżkę, pokonując 4:0 absolutnego outsidera BS Leśnica 4 Ligi, Pogoń Prudnik. Dla Pogoni, która przegrała w ostatniej kolejce z Porawiem Większyce aż 0:10, strata 4 goli z jedną z najmocniejszych ekip ligi już tak nie bolała.

Ciekawy mecz miał miejsce również Walcach, gdzie miejscowy LZS pokonał 2:0 Victorię Chróścice. Żadna z drużyn długo nie potrafiła zdobyć gola, jednak tuż przed przerwą gospodarze strzelili 2 gole w krótkim odstępie czasu. Po zmianie stron oszołomiona Victoria nie była w stanie się już otrząsnąć.

Ważne zwycięstwo odniósł MKS Gogolin, który pokonał 3:0 Odrę II Opole. Pierwszy gol padł tuż przed przerwą, a strzelił go w 40. minucie Sula. Krótko po zmianie stron było już 2:0 po bramce kaczki Kaczki. Przewagę na boisku potwierdził Tanderszczak, który trafił w 78. minucie.

W 24. kolejce, która odbędzie się 1 maja (środa) czeka nas hitowe starcie w Brzegu. Miejscowa Stal podejmie iPrime Bogacicę. W przypadku wygranej lidera, ciężko będzie reszcie stawki dogonić go.

Wszystkie wyniki i strzelców goli w poszczególnych meczach znajdziecie w załączonej galerii zdjęć.