I liga koszykarek. Wisła Orlen Południe Kraków przesądziła sprawę po przerwie

Bartosz Karcz
W dwóch pierwszych kwartach Wisła Orlen Południe Kraków jeszcze męczyła się trochę z KS Basket Ostrovią Ostrów Wlkp. Jeszcze w trzeciej kwarcie początkowo też tak było, ale im dłużej trwał mecz, tym wiślaczki dominowały mocniej o statecznie wygrały całe spotkanie 72:67.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Prowadzenie w niej zmieniało się dość często, a żadnej z drużyn nie udało się złapać większego dystansu nad rywalkami. Trochę częściej na tym prowadzeniu były w tej części ostrowianki. One też zakończyły tę kwartę z jednopunktową przewagą.

W drugiej kwarcie Wisła potrzebowała blisko pięć minut by zniwelować ten niewielki w sumie dystans. W końcu się to udało, a po rzucie Natalii Kwiecień krakowianki objęły prowadzenie 19:18. Wkrótce udało im się je nawet powiększyć do pięciu punktów, ale przyjezdne nie rezygnowały. Celne „trójki” Katarzyny Joks i Karoliny Dżochowskiej sprawiły, że wciąż wynik oscylował wokół remisu. I taki też wynik mieliśmy gdy drużyny schodziły na przerwę (29:29).

Po zmianie stron początkowo nie zmienił się obraz gry, wciąż trwała wyrównana walka. Był moment, gdy wydawało się, że Wisła złapała głębszy oddech. Za trzy punkty trafiły kolejno Karolina Wilk i Paulina Kuczyńska. Zrobiło się 41:36, ale za moment „trójką” odpowiedziała Katarzyna Joks. Pod koniec tej kwarty krakowianki w końcu jednak wypracowały sobie choć kilka punktów zapasu. Przed decydującą częścią Wisła prowadziła już 54:47.

Na początku czwartej kwarty wiślaczki powiększyły jeszcze przewagę do dziesięciu punktów. I mniej więcej taki dystans utrzymywał się już przez całą tę część. Można powiedzieć, że Wisła kontrolowała już sytuację i nie dała odebrać sobie w pełni zasłużonej wygranej.

Wisła Orlen Południe Kraków - KS Basket Ostrovia Ostrów Wlkp. 72:67 (15:16, 14:13, 25:18, 18:20)
Wisła Orlen Południe: Krzywoń 17, Kuczyńska 15, Wilk 14, Grzenkowicz 6, Kaźmierczak 2 oraz Zuziak 8, Duchnowska 6, Kwiecień 2, Mitrowska 2, Góral 0.
KS Basket Ostrovia: Joks 26, Dżochowska 21, Wybraniec 7, Zaremba 4, Dekert 2 oraz Ster 5, Szych 2, Kunicka 0, Pająk 0, Marczyk 0.
Sędziowali: Krzysztof Krajewski oraz Agnieszka Piwowarczyk. Widzów: 100.