GKS Katowice - GKS Tychy ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Lider Tauron Hokej Ligi nadal niepokonany! GieKSa wygrała śląskie derby

Tomasz Kuczyński
03.10.2023 r. Tauron Hokej Liga: GKS Katowice - GKS Tychy.
03.10.2023 r. Tauron Hokej Liga: GKS Katowice - GKS Tychy. Lucyna Nenow / Polska Press
We wtorek 3 października 2023 roku w meczu awansem z 20. kolejki Tauron Hokej Ligi GKS Katowice wygrał z GKS-em Tychy 3:1. To dziewiąte zwycięstwo mistrza Polski w dziewiątym spotkaniu w tym sezonie! Zobacz ZDJĘCIA z Satelity przy Spodku.

W niedzielę liderująca w tabeli katowicka GieKSa pokonała na swoim lodowisku w Świętej Wojnie Zagłębie Sosnowiec 6:4. Dwa dni później drużyna trenera Jacka Płachty zagrała w derbach Śląska z GKS-em Tychy. Spotkały się więc mistrz i wicemistrz z poprzedniego sezonu.

Zobacz w galerii ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu Tauron Hokej Ligi GKS Katowice - GKS Tychy, 3.10.2023 r.

Kibice od początku oglądali zacięty mecz, ale na pierwszego gola musieli poczekać aż do końcówki drugiej tercji. Wreszcie w 37. minucie Ryan Cook mocnym strzałem umieścił krążek w tyskiej bramce. Na trzecią tercję do bramki GKS-u Tychy wszedł Kamil Lewartowski, który zastąpił Tomasa Fucika. W 46. minucie, gdy zespoły grały 4 na 4, gospodarze stracili krążek i Ilia Korenczuk doprowadził do wyrównania. Chwilę później katowiczanie musieli grać 3 na 4.

GieKSa zadała drugi cios w 59. minucie, wykorzystując grę w przewadze, a gola zdobył Santeri Koponen, finalizując składną akcję katowiczan. Goście w ostatniej minucie wycofali bramkarza i Bartosz Fraszko trafił do pustej bramki.

Mecz awansem z 20. kolejki Tauron Hokej Ligi: GKS Katowice - GKS Tychy 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Bramki: 1:0 Ryan Cook (37), 1:1 Ilia Korenczuk (46), 2:1 Santeri Koponen (59), 3:1 Bartosz Fraszko (60)

Kary: Katowice - 12 minut; Tychy - 10 min.

Widzów: 791

GKS Katowice: Murray - Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Michalski - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato - Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson - Maciaś, Chodor, Kovalchuk, Smal, Kaczyński.

GKS Tychy: Fucik (Lewartowski) - Jaśkiewicz, Kaskinen, Jeziorski, Komorski, Łyszczarczyk - Jaromersky, Ciura, Bukowski, Turkin, Korenczuk - Nilsson, Pociecha, Padakin, Galant, Mroczkowski - Bryk, Gościński, Krzyżek, Ubowski, Marzec.