Wspaniały gest fair play. O byłym piłkarzu Cracovii głośno na świecie
Wspaniały gest fair play. O byłym piłkarzu Cracovii głośno na świecie beIN Sports
Florian Loshaj jest na ustach całej Turcji, ale nie za sprawą gola czy asysty. Były piłkarz Cracovii w ligowym meczu zapobiegł poważnej kontuzji rywala. Zobaczcie, co zrobił, żeby poszkodowany nie ucierpiał.

Florian Loshaj uratował przeciwnika

Jeszcze pod koniec 2022 roku Florian Loshaj występował w Cracovii. Kosowianin grał przeciętnie, dlatego został pożegnany bez żalu. Karierę kontynuuje w Turcji - dla İstanbulsporu Kulübü. W środowy wieczór jego zespół odrobił w końcówce z Adaną Demirspor dwie bramki i ostatecznie zremisował 2:2. Ale nie ten fakt przebił się do mediów z całego świata, lecz zachowanie naszego bohatera chwlę przed tym jak doszło do wyrównania.

Otóż w 75 minucie Loshaj zawalczył w środku pola o podbitą piłkę, kiedy to rywal, ledwie 20-letni Francuz Edouard Michut uwiesił się na jego plecach i bezwładnie opadał na murawę. Gdyby upadł bez podparcia, mógłby sobie zrobić wielką krzywdę, na przykład uszkadzając kręgi szyjne.

Na szczęście Loshaj zawczasu dostrzegł co się święci, dlatego oburącz złapał go i bezpiecznie sprowadził na murawę, nie myśląc o tym jak potoczy się akcja.

Kibice w Turcji są pod wrażeniem klasy Loshaja. Sugerują, że to właśnie jemu powinna zostać przyznana nagroda Fair Play.

Środa w lidze tureckiej przyciągnęła jak magnes nietypowe historie. Prowadzący w tabeli Fenerbahce wygrał z Konyasporem aż 7:1, prowadząc do przerwy już 5:0. Klasycznego hat-tricka w 40 minucie skompletował Edin Dżeko. Wspaniale zagrał też reprezentant Polski, Sebastian Szymański. W pięć minut uzbierał gola i dwie asysty.