Menu Region

Zamachy w Brukseli: Lotnisko Zaventem pozostanie zamknięte...

Zamachy w Brukseli: Lotnisko Zaventem pozostanie zamknięte do wtorku

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Kazimierz Sikorski (AIP)

Prześlij Drukuj
Zamachy w Brukseli: Lotnisko Zaventem pozostanie zamknięte do wtorku Zamachy w Brukseli: Lotnisko Zaventem pozostanie zamknięte do wtorku

(© Geert Vanden Wijngaert/AP)

Międzynarodowe lotnisko w Brukseli, które we wtorek zaatakowali terroryści nie będzie otwarte przed wtorkiem, podały belgijskie władze. W zamachach, które miały miejsce w hali odlotów lotniska Zaventem i na jednej ze stacji metra zginęło 31 osób, około 300 zostało rannych.
Dopiero w sobotę na lotnisko mogli wkroczyć inżynierowie i technicy, wcześniej pracowali tam śledczy, gromadząc wszystkie ślady po zamachu.

Już wiadomo, że po otwarciu lotniska zostaną zamontowane dodatkowe urządzenia kontrolne, nie podano dokładnie, o jakie urządzenia chodzi.

REPORTAŻ | BELGIA W ŻAŁOBIE PO ZAMACHACH. WOJSKO NA ULICACH, TŁUMY NA PLACU [ZDJĘCIA+VIDEO]


Prawdopodobnie będą to zabezpieczenia jeszcze w strefie oczekiwania na odprawę, to tam działali dwaj terroryści Najim Laachraoui i Brahim el-Bakraoui. Brat tego ostatniego, Khalid el-Bakraoui wysadził się w metrze.

W Brukseli kursują już autobusy, działa większość stacji metra, ale na ulicach nadal są nie tylko policyjne patrole, ale też żołnierze.

Siły bezpieczeństwa nadal prowadza poszukiwania podejrzanych o udział w zamachu nie tylko w Belgii, także we Francji I Niemczech.

Salah Abdeslam, aresztowany 18 marca w Brukseli brał udział w przygotowaniach do ataku w Paryżu w listopadzie ubiegłego roku. Miał też zapewne wiedzę o wtorkowym zamachu w Brukseli. Początkowo, jak mówili policjanci współpracował ze śledczymi, jednak po wtorkowych zamachach w stolicy Belgii milczy.

CZYTAJ TEŻ | BELGIA: VLAAMS BELGAN I VOORPOST ZYSKUJĄ PO ZAMACHACH. ROŚNIE POPARCIE DLA SKRAJNEJ PRAWICY


W sobotę belgijskie władze podały, że cudzoziemcy, którzy zginęli we wtorkowych zamachach to: trzech Holendrów, dwóch Amerykanów, Brytyjczyk, Niemiec, Włoch i obywatel Peru.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się