Menu Region

Zamachy w Belgii. W atakach zginęła Polka [VIDEO]

Zamachy w Belgii. W atakach zginęła Polka [VIDEO]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Sylwia Arlak, AG/AIP

8Komentarzy Prześlij Drukuj
W zamachach w Belgii zginął obywatel Polski - poinformowała prokurator w Brukseli Ine Van Wymersch. - To Polka – dodało stowarzyszenie SOS Bruksela. W atakach w belgijskiej stolicy, do których doszło tydzień temu, rannych zostało także trzech Polaków.

TVN24/x-news


Wiadomość o śmiertelnej ofierze naszego obywatela belgijska prokuratura podała po zidentyfikowaniu kolejnych zwłok, ofiar zamachów na lotnisku Zaventem i w metrze w Brukseli.
Ine Van Wymersch nie ujawniła płci ani nazwiska osoby pochodzącej z Polski, która zginęła w wyniku eksplozji na stacji metra Maelbeek. Poinformowała jednak, że o jej śmierci została powiadomiona już rodzina. Dopiero stowarzyszenie SOS Bruksela na prośbę bliskich ofiary ujawniły jej nazwisko. To zaginiona przed tygodniem Polka, Janina P. Doniesienia belgijskiej prokuratury potwierdziło już polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. - Wśród ofiar śmiertelnych zeszłotygodniowych zamachów w Brukseli jest osoba z polskim obywatelstwem – podało MSZ.

ZAMACHY W BRUKSELI: AMERYKA I TURCJA OSTRZEGAŁY, BELGIA NIE POSŁUCHAŁA, TERRORYŚCI UDERZYLI


Tymczasem pojawiają się szokujące informacje o wyjątkowej indolencji belgijskich śledczych, którzy być może mogli zapobiec zamachom w Brukseli. Marc A. Thiessenz z „ Washington Post” uważa, ze służby dopuściły się niewybaczalnych błędów podczas przesłuchiwania Salaha Abdeslama. Przypomnijmy, że terrorysta uważany jest za głównego koordynatora listopadowych zamachów w Paryżu. Thiessen krytykuje również belgijskie władze – jeśli dalej będziemy traktować terrorystów, jak zwykłych przestępców, ten koszmar nigdy się nie skończy – pisze.

ZAMACH W BELGII: W ZESZŁYM TYGODNIU POLICJA BYŁA W MIESZKANIU BAKRAOUIEGO


Komentator WP zauważa, że władze w ciągu pierwszych 24 godzin po aresztowaniu w ogóle nie przesłuchały terrorysty. Do czasu zamachów w Brukseli, czyli przez całe cztery dni poświęciły na rozmowę z nim tylko dwie godziny. Dlaczego? Powołując się na wysokiego rangą przedstawiciela belgijskich służb bezpieczeństwa, Thiessen odpowiada - „nie męczyli go dłużej, bo...wydawał im się zmęczony.” - CIA wykorzystywało pozbawianie snu jako jedno z najbardziej skutecznych metod przesłuchań. Dla Belgów jego zmęczenie było powodem wstrzymania przesłuchania – dziwi się Thiessen.

Komentatora najbardziej zdumiewa fakt, że podczas tego przesłuchania śledczy nie zapytali Abdeslama o plany terrorystów. Skupili się wyłącznie na atakach w Paryżu. Mimo, że w kryjówce terrorysty znaleziono detonatory i broń z jego odciskami palców, nie zadano mu podstawowego pytania - do czego planuje je wykorzystać. Thiessen podkreśla też, że belgijskie władze nigdy nie powinny publicznie „chwalić się”, że schwytały Abdeslama. Jak mówi, dzięki temu jego koledzy mogli szybko zatrzeć ślady.

ZAMACH W BELGII: NADŻIM LASZRAWI ZOSTAŁ ZATRZYMANY? SPRZECZNE DONIESIENIA MEDIÓW


W atakach w Brukseli zginęły 32 osoby, blisko trzysta zostało rannych. Wśród osób, które odniosły obrażenia, było trzech Polaków: dwóch mężczyzn i kobieta. Ich stan jest stabilny. Zidentyfikowano już wszystkie 32 ofiary śmiertelne, 17 z nich pochodzi z Belgii, pozostali są obcokrajowcami. Atak przeprowadzili ekstremiści związani z Państwem Islamskim.
8

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Plyna pontony a w nich kondony, kazdy jest dziki, prosto z Afryki.

+11 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Krol KiK (gość)  •

Czym sie rozni arabski "uchodzca" od Szkota? Szkot jest kobziarzem a arab kozojebca.

odpowiedzi (0)

skomentuj

WON ZE ZBRODNICZYM ISLAMEM !!!!!

+11 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

pl (gość)  •

Tym samym arabskie brudasy wypowiedziały wojnę również Polakom. NIE ZGADZAMY SIĘ NA ŻADNEGO ISLAMSKIEGO NAJEŹDŹCĘ W POLSCE !!!! WON ZE ZBRODNICZYM ISLAMEM !!!!!!!

skomentuj

terroryzm to efekt wojen NATO

+10 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

pisakiem po oczach (gość)  •

nie bylo go zanim zostaly zaatakowane Libia i Irak. Wojska NATO nie skladaja sie z muzulman.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Zbrodnia

+10 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

abcd (gość)  •

Wyszukaj w sieci:

"Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar"

skomentuj

Prawo

+5 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

abcd (gość)  •

"Prawa ustanowione są dla sprawiedliwych nie dlatego, by nie popełniali nieprawości, lecz by jej nie doznawali"
Epikur

odpowiedzi (0)

skomentuj

W atakach zginęła jedena obywatelka Polski

+24 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Pierwsza Polska śmiertelna ofiara (gość)  •

Ta Polka to Pierwsza Polska śmiertelna ofiara i skutek szwabskiej napaści na Unię Europejską, do której Merkel ściągnęła tysiące terrorystów i wciska ich każdemu krajowi w UE, rozprzestrzeniając tym samym zagrożenie zamachami na każdy kraj w UE.
Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich zmarłej.

skomentuj

życie nic nie znaczy/

+16 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

/ (gość)  •

ndie.pl/uchodzcy-chcieli-wyrzucic-swoje-dzieci-morza/

odpowiedzi (0)

skomentuj

Media i władza na prawdę traktują ludzi za kretynów.

+23 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

media dla idiotów (gość)  •

Najpierw przez ponad tydzień poszukują Polki znanej z nazwiska, która miała być w metrze w chwili zamachu terrorystycznego a teraz rżną głupa i nie podają nawet płci zidentyfikowanego ciała "Polaka".

odpowiedzi (0)

skomentuj