Menu Region

Z Rosją czy bez reżim al-Asada będzie walczył dalej

Z Rosją czy bez reżim al-Asada będzie walczył dalej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Sylwia Arlak AIP

6Komentarzy Prześlij Drukuj
Z Rosją czy bez reżim al-Asada będzie walczył dalej Z Rosją czy bez reżim al-Asada będzie walczył dalej

(© Pavel Golovkin/AP Photo)

Syryjska armia rządowa zamierza kontynuować walkę przeciwko grupom terrorystycznym. Decyzję Rosji o wycofaniu swoich wojsk z regionu z zadowoleniem przyjął prezydent USA Barack Obama – podaje agencja Reutersa.
Decyzja Moskwy o wycofaniu swoich sił wojskowych z Syrii zaskoczyła wszystkich. Z takiego obrotu spraw zadowolony jest prezydent USA Barack Obama. Podczas rozmowy telefonicznej z rosyjskim liderem Władimirem Putinem podkreślał, że to ważny krok ku uregulowaniu sytuacji w regionie.

Jednocześnie dodał, że kontynuowanie działań bojowych przez syryjską armię rządową, może pokrzyżować plany zachodu. Te, jak przekonuje są niezmienne – chodzi o jak najszybsze uregulowanie konfliktu w Syrii i dostarczenie pomocy humanitarnej dla jej mieszkańców.


Mniejszym optymistą jest minister spraw zagranicznych Niemiec Frank- Walter Steimeier. Według polityka, postanowienie Rosji wzmaga presję na prezydencie Syrii. - Oczekiwania są proste. Baszar al-Asad powinien ostro negocjować w Genewie na temat pokojowej transformacji i zakończyć wojnę domową – mówił Steinmeier.

ROSJANIE WYCOFUJĄ SIĘ Z SYRII. PUTIN: NASZE WOJSKA OSIĄGNĘŁY WIĘKSZOŚĆ CELÓW


Syryjska armia rządowa nie zamierza się poddawać. Reżim Asada przyznaje, ze będzie kontynuował walkę przeciwko Państwu Islamskiemu, Frontowi Al-Nusra i innymi powiązanym z nimi grupami terrorystycznymi. Służby prasowe Kremla podały, że decyzję o wycofaniu wojsk podjęto w porozumieniu z syryjskim prezydentem.

W poniedziałek Putin poinformował o zakończeniu misji wojskowej w Syrii. Jak stwierdził, jego armia osiągnęła już swoje cele. Wycofywanie wojsk rozpocznie się jeszcze dziś. Konflikt w Syrii pochłonął około 300 tysięcy ofiar. Kilka milionów Syryjczyków opuściło swoje domy, wielu ruszyło do Turcji, skąd potem poprzez Grecję starają się przedostać wgłąb Europy, przede wszystkim do Niemiec i krajów skandynawskich.

Od 30 września, czyli od czasu rozpoczęcia działań bojowych w Syrii, Moskwa przeprowadziła prawie 1000 nalotów.
6

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Amerykanie narobili balaganu

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

na Bliskim Wschodzie (gość)  •

w wiadomym celu, obalajac i mordujac legane wladze i rezimy, ktore wiedzialy jak to talatajstwo brodate trzymac za morde. Niech mi nikt nie mowi, ze ci mulzumanscy duchowni przywodcy to demokraci, a Sadat, Sadam czy Kadafi to dyktatorzy. Sadam mial na sumieniu 1500 ofiar i byl pokoj, wszyscy dostatnio i w zgodzie zyli. Ci zas nastepcy maja juz setki tysiecy i nikt tym sie nie przejmuje , obcinaja glowy w publicznych egzucjach, atakuje Europe i wprowadzaja swoje prawa, zwyczaje i obyczaje.(Amerykanie , to w szerokim tego slowa znaczeniu).

odpowiedzi (0)

skomentuj

Putinowskie śmierdziele

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

krakus (gość)  •

won z Krymu! won z Donbasu!

skomentuj

Ślązok z wyboru.

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Macisław Płatow (gość)  •

` krakus~kto Ciebie uczył Historii?W 1954 r.Chruszczow bezprawnie ,w pijackim amoku Krym przekazał Ukrainie BEZPRAWNIE ( miał takie samo prawo ,jak Stalin przekazując Polskie Kresy Ukrainie ,Litwie,Białorusi),od 1791 roku wojna Rosyjsko-Turecka Krym jest Rosyjski do 1954.A co do Obwodów Ługański i Doniecki to są Ziemie Kozaków Dońskich.Zostały Ukrainie przekazane przez Lenina w 1919 za bunt Kozaków jako kara.Na tym koniec korepetycji.

odpowiedzi (0)

skomentuj

chcesz

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

w zamian (gość)  •

banderowskich ?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Moze byc tak,

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ze (gość)  •

Rosja wycofuje sie z aktywnych dzialan wojskowych w Syrii i liczy na pokojowe rozwiazanie,
jednoczesnie zachwujac swoje bazy: baze marynarki wojennej i lotnicza.
Majac system zdalnie kierowanych rakiet, moze udezyc z Moza Kaspijskiego.
Putin mowi, ze Rosja osiagnela w Syrii swoje cele.
Nie wiadomo dokladnie co ma na mysli. Chyba, ze to ze pokazal w Syrii swoja najnowsza technike militarna, ktora zrobila odpowiednie wrazenie.
Jak na razie rozejm w Syrii utrzymuje sie od 27 lutego i jest w miare spokojnie.
Tak spokojnie jak w Turcji ? Mozna to porownac, bo w Turcji jest teraz tyle samo zamachow terrorystycznych i okrazonych terenow (dot. tureckiego Kurdystanu), co w Syrii.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Raczej legalny rzad Syriii

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kk (gość)  •

Baszara el Asada, gdzie wszystkie religie maja równe a chrześcijanie nie byli zabijani.

odpowiedzi (0)

skomentuj