Menu Region

Węgry chcą wprowadzić ograniczenia świadczeń finansowych dla...

Węgry chcą wprowadzić ograniczenia świadczeń finansowych dla imigrantów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Sylwia Arlak (AIP)

5Komentarzy Prześlij Drukuj
Węgry chcą wprowadzić ograniczenia świadczeń finansowych dla imigrantów Węgry chcą wprowadzić ograniczenia świadczeń finansowych dla imigrantów

(© Szilard Koszticsak/AP Photo)

Węgierski rząd nie przebiera w środkach. Najpierw podjął decyzję o budowie muru na granicy, by uniemożliwić kolejnym imigrantom dotarcie do Europy. Teraz planuje ograniczenie świadczeń pieniężnych - podaje "Deutsche Welle".
Węgry zamierzają dalej zaostrzać prawo azylowe. Rząd planuje ograniczenie świadczeń finansowych, a także innych rodzajów wsparcia dla migrantów. Zlikwidowane mają być środki na integrację w społeczeństwie. Osoby ubiegające się o azyl nie będą mogły pracować w placówkach recepcyjnych, nie będą też otrzymywać żadnych świadczeń na podjęcie nauki. Nowelizacja ustawy ma wejść w życie 1 kwietnia.

Według członków walczącego o prawa człowieka węgierskiego Komitetu Helsińskiego, celem Orbana jest odebranie osobom ubiegającym się azyl motywacji do pozostania w kraju. Szef rządu już wcześniej stwierdził, że migranci mają niekorzystny wpływ na styl życia Węgrów, a także na chrześcijańską kulturę Europy.

Nie wszyscy jednak podzielają argumentację Orbana. Węgierski minister zasobów ludzkich Zoltan Balog już wcześniej krytykował ustawienie zasieków na granicy z Serbią i Chorwacją. - To, co wymyślił nasz rząd jest równie straszne, co głupie- mówił Balog. Choć politykę migracyjną Niemiec uważa za zbyt liberalną, nie może zgodzić się z coraz bardziej radykalnymi posunięciami rządu.
5

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

UE znowu dała d***

+3 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Igor Wojtczak (gość)  •

Ucz się Cipras jak się dyma UE od Davutoglu. Turcja dostanie kilka mld euro, a potem przysle uchodźców jako tzw nowych Turków, już z tureckimi paszportami ale także bez wiz, bo będą zniesione.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Balog mo racja !!!!!

+3 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

makrela (gość)  •

Jak mieli po 6 tys.$ na przezut do EU !!!!! to niech sie teraz wyzywiom nieroby moslemske !!! po dwie albo szytyry baby !!!!! dzieci od pierona !!! a my momy tego dziecioroba zywic !!!! bo lon musi 5c razy zykac na dzien!!!! Brawo madziary tak trzymac !!!!! do roboty lynie!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Balog ma szanse ...

+7 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

magda sz-n (gość)  •

na zalapanie fuchy w strukturach UE. Przeciez tacy ludzie sa im potrzebni. Brawo Orban.

odpowiedzi (0)

skomentuj

odp

+12 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mm (gość)  •

Mamy na szczęście w Europie polityków takich jak Orban na miarę Roberta Schumana. Polityków którzy myślą wartościami a nie interesami.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Zoltan Balog ma pomysł...

+11 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

abcd (gość)  •

"Ci ludzie to ofiary", podkreślił Balok. W związku z tym zaproponował, aby Węgrzy stali się ofiarami ofiar.

odpowiedzi (0)

skomentuj