We Włoszech powstała plaża dla faszystów

  We Włoszech powstała plaża dla faszystów

  mj

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  We Włoszech powstała plaża dla faszystów

  ©pixabay

  We włoskiej miejscowości Chioggi 64-letni Gianni Scarpa stworzył płatną plażę przeznaczoną dla osób o poglądach faszystowskich.
  We Włoszech powstała plaża dla faszystów

  ©pixabay

  Już przy wejściu na plażę znajduje się tablica informująca, że jest to "strefa antydemokratyczna i reżimowa". Właściciel zaznacza, że od swoich klientów wymaga zachowania "posłuszeństwa, dyscypliny i czystości". Co 30 minut wygłasza przemówienia, w których gloryfikuje Mussoliniego i atakuje imigrantów, papieża Franciszka oraz demokrację, która go "odraża". Scarpa w wystąpieniach zobowiązuje się także do walki przeciwko "ludzkim szumowinom, które stanowią 50 procent populacji świata".


  Narkotyki, które są zmorą wielu włoskich plaży, są zabronione u Gianniego Scarpy, który jak twierdzi, jest "za całkowitą eksterminacją uzależnionych".

  Na drzwiach do niektórych kabin prysznicowych umieszczone są napisy "Komora gazowa - zakaz wstępu", a na ścianach wiszą portrety Mussoliniego oraz fragmenty jego przemówień.

  W niedzielę, po tym jak sprawę opisał dziennik La Repubblica, na teren klubu plażowego "Punta Canna" weszła włoska policja. Funkcjonariusze zebrali dowody dla włoskiej prokuratury, która rozpoczęła w tej sprawie postępowanie. Właścicielowi mogą zostać postawione zarzuty "pochwalania faszyzmu", a plaża może zostać zamknięta.


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   POpieRAM

   777 POkoKO LENIE Y NOWE ELITY POLACTWA nadHAMUF (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   BO TAM DURZO LIBER NAZISSTUF.PO PEŁO.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Nie przegap

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama