Menu Region

USA: Corey Lewandowski, sztabowiec Donalda Trumpa,...

USA: Corey Lewandowski, sztabowiec Donalda Trumpa, zatrzymany. Za przepychankę z dziennikarką

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Aleksandra Gersz (AIP)

Prześlij Drukuj
Corey Lewandowski i Donald Trump Corey Lewandowski i Donald Trump

Corey Lewandowski i Donald Trump (© Gerald Herbert)

Corey Lewandowski, menadżer kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa o polskich korzeniach, został we wtorek aresztowany na Florydzie - podaje amerykańska telewizja CNBC. Mężczyzna jest oskarżony o małą przemoc fizyczną.
Policja na Florydzie ogłosiła w oświadczeniu, że Corey Lewandowski jest oskarżony o to, że 8 marca na spotkaniu politycznym umyślnie mocno złapał za rękę Michelle Fields, byłą dziennikarkę konserwatywnego portalu informacyjnego Breitbart, kiedy kobieta próbowała zadać pytanie Donaldowi Trumpowi. Mężczyzna dotknął kobietę bez jej woli i zrobił na ramieniu kobiety widoczne siniaki. - Lewandowski chwycił lewą rękę Michelle Fields swoją prawą ręką, zmuszając ją do odwrócenia się i odsunięcia - pisze policja.


CZYTAJ TAKŻE: Trump o atakach w Brukseli: Można było tego uniknąć. Mogli torturować Abdeslama

- Lewandowski jest całkowicie niewinny - napisał republikański kandydat na prezydenta i faworyt wyścigu o nominację partyjną Donald Trump. - Nie przyzna się do winy i oczekuje już rozprawy w sądzie. Jest całkowicie pewny, że zostanie oczyszczony z zarzutów - dodał miliarder. Lewandowski jest menadżerem kampanii Trumpa, która jak na razie jest pasmem sukcesów, jak również kontrowersji.

Corey Lewandowski ma polskie korzenie, ale pochodzi z robotniczego miasta Lowell w stanie Massachusetts w USA. Obecnie mieszka w New Hampshire. Zdobył tytuł magistra nauk politycznych na Uniwersytecie Amerykańskim w Waszyngtonie. Przez pracą dla Donalda Trumpa imał się różnych zajęć, przez pięć lat pracował np. jako lobbysta dla przemysłu rybnego w Nowej Anglii.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się