Menu Region

Rosja chce wycofać ze sprzedaży grę planszową "Kolejka”, bo...

Rosja chce wycofać ze sprzedaży grę planszową "Kolejka”, bo jest "antyradziecka"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Sylwia Arlak AIP

3Komentarze Prześlij Drukuj
Rosja chce wycofać ze sprzedaży grę planszową "Kolejka”, bo jest "antyradziecka" Rosja chce wycofać ze sprzedaży grę planszową "Kolejka”, bo jest "antyradziecka"

(© Marta Malesińska/CC BY-SA 3.0)

Rosja zamierza wycofać z rynku grę „Kolejka”- dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa. Skargi obywateli wywołać miała instrukcja, która w krytyczny sposób opisuje ustrój komunistyczny.
Gra firmowana przez Instytut Pamięci Narodowej jest antyradziecka - twierdzą w Moskwie. Obywatelom nie spodobała się instrukcja dołączona do gry. Znajdziemy w niej m.in informacje o tym, że Związek Radziecki pogwałcił ustrój innego kraju narzucając mu swój system rządów.

To nie mogło spodobać się Moskwie. Przedstawiciele rosyjskiego Państwowego Urzędu Ochrony Praw Konsumenta chcą zmian treści gry.
Podkreślają, że otrzymują liczne skargi od niezadowolonych obywateli. Jeśli dystrybutor gry nie przychyli się do tych zaleceń, może ona zostać wycofana z rynku. Właściciel licencji IPN podkreśla, że nie zgadza się na wprowadzenie żadnych zmian.

Do zarzutów odniósł się dyrektor Biura Edukacji IPN Andrzej Zawistowski. W rozmowie z agencją IAR stwierdził, że są one wydumane. -Przyjmowanie przez Rosję historii Związku Radzieckiego jako własnej prowadzi do tego, że niektórzy Rosjanie uważają, że krytyka Związku Radzieckiego jako państwa totalitarnego jest zarazem szkalowaniem współczesnej Rosji – mówi Zawistowski. Jego zdaniem prowadzi to do usprawiedliwiania agresji Związku Radzieckiego na Polskę. Gra planszowa „Kolejka” ma przybliżyć realia PRL z lat 80- tych. Pokazuje m.in. trudności z zaopatrzeniem w podstawowe produkty.
3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

kolejka

+4 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jarek (gość)  •

Kdyby była antypisowska też by to u nas nie przeszło

skomentuj

kolejka

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

! (gość)  •

Kdbyby tak było, to u Was pewnie tak...
:-)

odpowiedzi (0)

skomentuj

IPN

+1 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

czyt. (gość)  •

jest instytucją, którą już dawno należało zlikwidować. Ta instytucja tylko szkodzi państwu i jej obywatelom i to za ich własne, niemałe pieniądze.

odpowiedzi (0)

skomentuj