Menu Region

Prawybory w USA: Donald Trump i Hillary Clinton zwycięzcami...

Prawybory w USA: Donald Trump i Hillary Clinton zwycięzcami "Superwtorku" [VIDEO]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Wojciech Rogacin AIP

10Komentarzy Prześlij Drukuj
Hillary Clinton i Donald Trump są wielkimi zwycięzcami prawyborów w tzw. Superwtorek w Stanach Zjednoczonych. Oboje wygrali w większości z 11 stanów, w których doszło do głosowania i powiększyli przewagę nad rywalami ze swoich partii.

RUPTLY/x-news


Prawybory w USA wyłaniają kandydatów Partii Demokratycznej i Republikańskiej, którzy będą rywalizować o stanowisko prezydenta kraju w listopadowych wyborach.


Podczas tzw. Superwtorku, czyli głosowaniu jednego dnia w aż 11 stanach Hillary Clinton wygrała w 7 stanach - Alabamie, Georgii, Tennessee, Virginii, Arkansas, Tekasie, Massachusetts- a jej rywal wśród Demokratów, Bernie Sanders - w czterech - Vermont, Oklahomie, Minnesocie i Colorado.

U Republikanów Donald Trump zwyciężył w siedmiu stanach (Alabamie, Georgii, Massachusetts, Tennessee, Virginii, Arkansas i Vermont) Ted Cruz w dwóch (Teksasie i Oklahomie), a Marco Rubio w Minnesocie. Na rozstrzygnięcie czekano jeszcze w stanie Alaska.

Po tych głosowaniach Hillary Clinton ma już zgromadzonych w sumie 1001 głosów delegatów i potrzeba jej jeszcze 1382, by uzyskać nominację Partii Demokratycznej. Bernie Sanders zgromadził 371 głosów i potrzebuje 2012 do uzyskania nominacji. Clinton wydaje się więc zatem pewniakiem do zwycięstwa całych prawyborów w partii.

Mniejsze różnice występują między kandydatami Republikanów, ale i tak Donald Trump po Superwtorku zyskał taką przewagę nad rywalami, że może myśleć o rywalizacji z Hillary Clinton w wyborach. Trump zgromadził dotychczas 274 głosy delegatów i brakuje mu 963 do uzyskania nominacji. Ted Cruz ma 149 głosów (brakuje 1088 do nominacji), a Marco Rubio 82 głosy (1155 do nominacji).

Zarówno Hillary Clinton, jak i Donald Trump są przekonani po Superwtorku, że stoczą między sobą walkę o prezydenturę. - Stawka wyborów nigdy nie była wyższa, a retoryka jaką słyszymy po drugiej stronie nigdy nie była na niższym poziomie - powiedziała po zwycięstwie Hillary Clinton, cytowana przez BBC, odnosząc się do antyimigranckich, antyislamskich, a czasami mizoginicznych komentarzy Donalda Trumpa z kampanii.

Jak podaje BBC, Trump oświadczył, że "kiedy to wszystko się skończy, będą stawił czoła jednej osobie - Hillary Clinton".
10

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Wybór pomiędzy Trumpem a Hilarym jest oczywisty,

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ssa (gość)  •

Wybór pomiędzy Trumpem a Hilarym jest oczywisty, chcemy wolności podróżowania, religii, przekonań i poglądów, a nie kochania się z nielegalnymi islamskimi imigrantami w duchu tolerancji pani Hilary.

odpowiedzi (0)

skomentuj

łze Hilaria ile wlezie

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

najwiecej oszukuja i zdzieraja ci (gość)  •

ktorzy ja wystwawili i popieraja. Moze im skoczyc ma pyrdel jak maowia braca Slowacy. Oni sie jedynie lekaja Mr Donalda Trumpa. Nie dosc ze lze to zamiata swoje niecne sprawki pod dywan i nic jej nie robia , a taka prawa sie robi z nimi fo kupy.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Prowadzącym mister Trump do prezydenckiego zwycięstwa jest m.in. nijaki Corey Lewandowski

+3 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

czy mister Corey nie powinien i zacząć myśleć nieco po słowiańsku... (gość)  •

I naturalnie, jeśli mister Corey chce doświadczyć, jak jego pryncypał powalił na łopatki konkurentkę. Jak mister Corey zacznie już myśleć nie tylko po amerykańsku, wtedy mu przyjdzie zapewne pomysł rodzaju: pryncypała oddelegować na wycieczkę do Polski i PiSu. Polonia Amerykańska, jakieś ca. 15 mln wyborców, i jednocześnie, aż 99,9% wyborców PiSu w USA-Canada. Z kolei Europa jest przecież kolebką Mr Trump, tudzież mister Lewandowski.

Abstarahując, i kiedy dalej osobiste zdanie. Kobiety nie są przydatne do wielkiej polityki i bardzo rzadko do big business. Ale kobiety koniecznymi są do ozdabiania co poszczególnego mężczyzny, chociaż obecnie jest dość często i vice versa. Jest też i częstym: nie ma w naturze lepszych specjalistek do wyciągania banknotów z portfeli mężczyzn niż kobiety. Eee, sam nie doświadczyłem! Ale dwóch kumpli, po wybudowaniu chałup za swoje, mieszka od nowa u rodziców i przyjaciół.

PS. Mister Corey Lewandowski, wiele powodzenia w pana strategii a do zwycięstwa i tak dojdzie.

skomentuj

ty powinines zaczac myslec normalnie

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

krak (gość)  •

a nie po slowiansku czy amerykansku, a jesli nie potrafisz trepku to po swojemu.

odpowiedzi (0)

skomentuj

ci kumple

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

to widocznie (gość)  •

zwykle dupki dzwoncze, nie zaluje takich pierdul.

odpowiedzi (0)

skomentuj

do@Abstarahując, i tegoż poniżej!

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Tobie kilkakrotnie wskazałam: czytaj, ripostuj, opiniuj...! (gość)  •

Jednak nie p....rz, nie powielaj, zejdź z purytanizmu ad. gramatyczności czyiś wpisów. Jest czytelnie napisanym:
• „Kobiety nie są przydatne do wielkiej polityki i bardzo rzadko do big business”
• „Jeśli mister Corey chce doświadczyć, jak jego pryncypał powalił na łopatki konkurentkę...”
Cóż zatem jeszcze innego chcesz wskazać? Że nastąpił błąd, przy wpisywaniu, w słowie „abstrahując”? A co do Twojego, „bycie bez kobiety i mamy”, jest iście żenującym i upierdliwym, jak także, tymż nietrafnym! Mamę mam, atrakcyjną i nie z KOD, a męża trzeciego i ostatniego, a co ku wspólnemu szczęściu! Nie każdy być musi heteroseksualnym, nie każdy być musi zamężnym czy żonatym. Bycie, „bez kobiety”, na uwadze ta wisząca całe życie na ramieniu i w kieszeni mężczyzny, jest perfekcyjnym szczęściem, jest i sporą majętnością dla takiego mężczyzny. Jeśli „zniemczony szmatławiec”, więc po cóż na nim sterczysz? Teraz udaj się do mamy która Cię w Twej upierdliwości pocieszy, i jeżeli czegoś wartą... Czy już dotarło?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Abstarahując

+2 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Kobiety nie są przydatne (gość)  •

widać żeś samotny bez kobiety i mamy... mając kobietę wypłakałbyś się jej w pierś, a tak ocierasz samotną udrękę tym zniemczałym szmatławcem, a wygra i tak Mr Trump, bo jednak nie wierzę, że amerykanie to sami idioci..

odpowiedzi (0)

skomentuj

singielek

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

do tego i lewak (gość)  •

i zazdrosnik, gdzie mu szmatlawcowi do Coreya, nie mowiac o Donaldzie, oczywiscie nie tfusku.

odpowiedzi (0)

skomentuj

że co? "będą stawił czoła " po jakiemu to?

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

episkopateus magnificuUomus (gość)  •

że co? "będą stawił czoła " po jakiemu to? po hamerykanskowemu? :D

skomentuj

po polsku

+4 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Cyklon (gość)  •

W kontekście całości odmiana i treść znaczeniowa prawidłowa - baranku z israelskiej podstawówki.

odpowiedzi (0)

skomentuj