Menu Region

Kim Dzong Un: Musimy być gotowi do użycia broni jądrowej

Kim Dzong Un: Musimy być gotowi do użycia broni jądrowej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Sylwia Arlak AIP

Prześlij Drukuj
Kim Dzong Un: Musimy być gotowi do użycia broni jądrowej Kim Dzong Un: Musimy być gotowi do użycia broni jądrowej

(© Wong Maye-E/AP Photo)

Kim Dzong Un nie zważa na ostrzeżenia Zachodu. Przywódca Korei Północnej dopiero co podkreślał, że arsenał nuklearny jego kraju powinien być gotowy do użycia w każdej chwili. Teraz powiedział, że kraj zminiaturyzował już głowice nuklearne do wyposażenia międzykontynentalnych pocisków balistycznych.
Jak podaje agencja Reutersa, kolejne groźby z usta Kim Dzong Una padły po spotkaniu z północnokoreańskimi ekspertami ds. nuklearnych. - W związku z coraz większym zagrożeniem ze strony Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej, moi ludzie powinni być przygotowani do działań prewencyjnych. Musimy być gotowi do użycia broni jądrowej – miał powiedzieć przywódca. Lider podkreślił z dumą, że jego kraj zminiaturyzował już głowice nuklearne.


6 stycznia Korea Północna poinformowała o przeprowadzeniu próby atomowej. Zdaniem władz, kraj dokonał udanego testu zminiaturyzowanej bomby wodorowej. Miesiąc później wystrzeliła rakietę dalekiego zasięgu, umieszczając tym samym satelitę na orbicie. Reakcja Rady Bezpieczeństwa ONZ była natychmiastowa. W związku z incydentem jej członkowie zdecydowali się nałożyć na Koreę surowe sankcje.

Krok ten pochwalił prezydent USA Barack Obama. Pjongjang określił decyzje jako prowokacje i zaczął odgrażać się przeciwnikom. Wojska USA i Korei Południowej rozpoczęły w tym tygodniu ćwiczenia wojskowe na dużą skalę. Jak można było się spodziewać i te działania nie spotkały się z aprobatą Korei Północnej. - Musimy zmobilizować nasze siły – mówił Kim Dzong Un.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się