Menu Region

John Kerry do rosyjskich liderów: natychmiast uwolnijcie...

John Kerry do rosyjskich liderów: natychmiast uwolnijcie Nadię Sawczenko

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Sylwia Arlak AIP

4Komentarze Prześlij Drukuj
John Kerry John Kerry

John Kerry (© Cliff Owen/AP Photo)

Stany Zjednoczone ponownie wezwały Rosję do uwolnienia ukraińskiej lotniczki Nadii Sawczenko. - Przetrzymują ją bezprawnie, jak najszybciej powinna wrócić na Ukrainę – słowa sekretarza USA John'a Kerry'ego cytuje ukraińska agencja Interfax.
- Jestem poważnie zaniepokojony stanem zdrowia członkini Rady Najwyższej Ukrainy Nadii Sawczenko. Kobieta od piątku nie dość, że odmawia przyjmowania żywności, nie spożywa również wody protestując przeciwko dalszemu przetrzymywaniu jej przez Federację Rosyjską. Stany Zjednoczone po raz kolejny wzywają Rosję do natychmiastowego uwolnienia Sawczenko i odesłania ją na Ukrainę - napisał Kerry w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej Departamentu Stanu Stanów Zjednoczonych.


Przypomnijmy, że 4 marca Sawczenko ogłosiła „suchą” głodówkę. Dzień wcześniej prokurator zażądał dla niej kary 23 lat pozbawienia wolności. Już 17 grudnia 2015 roku ogłosiła strajk głodowy do czasu zakończenia postępowania.

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem w ciągu ostatnich 20 miesięcy, czyli od czasu, kiedy kobietę schwytano we wschodniej Ukrainie i przewieziono do Rosji, Sawczenko nieustannie jest przesłuchiwana, izolowana i siłą poddawana „testom psychiatrycznym”. Według Kerry'ego Moskwa lekceważy normy międzynarodowe i za nic ma zobowiązania w ramach porozumień z Mińska.

Nadię Sawczenko oskarżona o współudział w zabójstwie dwóch rosyjskich dziennikarzy w czasie walk w Donbasie w czerwcu 2014 roku. W areszcie śledczym w Nowoczerkasku w obwodzie rostowskim przebywa od lipca 2014 roku. Jej proces toczy się w Doniecku.
4

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Rozkazy...

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

w.k. (gość)  •

Zapomniał tupnąć , gdyby zaczął tupać ,to Putin by go posłuchał , jak tupie.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kerry do rosyjskich

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

bbb (gość)  •

spadaj Kerry, zabójców sie nie uwalnia...koniec tematu.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Wolny Nomad

+3 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Chato (gość)  •

J.K Hamerykański pajac,może Rosjanom odbyt wylizać.Zamknijcie więzienie w Guantanamo,wypuście z więzienia Leonarda Peltiera Działacza Ruchu Indian Amerykańskich,nie róbcie sobie z Afroamerykanów celu do nauki strz--- ,itd. Najpierw porządek u Siebie ,a dopiero moralizowanie.

odpowiedzi (0)

skomentuj

TytułJohn Kerry do rosyjskich liderów: natychmiast uwolnijcie Nadię Sawczenko

+4 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

&& (gość)  •

Debil. Tylko Polsce moze dyktowac. Rosja jest suwerenna i ma swoj sad. Niech uwolni natychmiast torturowanych ludzi w Guantanamo. To jes faszystka, ktora zamordowala mlodego dziennikarza i fotografa, strzelala do ludnosci cywilnej nie oszczedzajac nawet dzieci na wschodzie Ukrainy.

odpowiedzi (0)

skomentuj