Menu Region

Gdzie żyje się najlepiej? W Wiedniu

Gdzie żyje się najlepiej? W Wiedniu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Sylwia Arlak AIP

2Komentarze Prześlij Drukuj
Gdzie żyje się najlepiej? W Wiedniu Gdzie żyje się najlepiej? W Wiedniu

(© Ronald Zak/AP Photo)

Międzynarodowe badania jakości życia przeprowadzone przez firmę Mercer nie pozostawiają wątpliwości – Wiedeń jest najlepszym miejscem do życia na świecie. Najgorsze miasto? Bagdad. Londyn, Paryż i Nowy Jork nie uplasowały się nawet w pierwszej trzydziestce. Ludzie narzekają tu bowiem na duże ryzyko wystąpienia ataków terrorystycznych.
W 18 edycji badania analizujące warunki bytowania korzystnie wypadają niemieckojęzyczne miasta. W pierwszej siódemce, poza Wiedniem jest również Zurych, Monachium, Duseldorf i Frankfurt. Jak podaje „ The Guardian”.

Jeden z największych spadków w stosunku do lat ubiegłych zanotował Paryż (miejsce 37 z 10). Stolica Francji znajduje jest tuż przed Londynem ( miejsce 39). Te wielkie metropolie, wraz z Nowym Jorkiem uznawane są za szczególnie zagrożone przez dżihadystów.

W badaniu wzięto pod uwagę warunki społeczne i ekonomiczne, zdrowie, edukacje i środowisko. Z jego wynikami liczą się przede wszystkim wielkie firmy, które oceniają, gdzie powinny zlokalizować swoją filię oraz ile powinni płacić swoim pracownikom.
Stosunkowo słabo w badaniu wypadły amerykańskie miasta. W dużej mierze spowodowane jest to dużą przestępczością, obywatele coraz mniej ufają też władzom porządkowym. Najwyżej w rankingu znalazło się San Francisco – 28 miejsce, Boston jest na 34.
2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Gdzie żyje się najlepiej?

+3 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jan Truteń (gość)  •

W Watykanie i w Toruniu na źródłach termalnych.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Zylo sie (czas przeszly)

+4 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Evelle (gość)  •

Powinno byc: zylo sie. W czasie przeszlym. Wlasnie poczytalam die presse, sami Austriacy smieja sie z tego rankingu. W Wiedniu rowniez zrobily sie strefy no go...

odpowiedzi (0)

skomentuj