Egipt: W katastrofie kolejowej zginęły 43 osoby

  Egipt: W katastrofie kolejowej zginęły 43 osoby

  Michał Kurowicki AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Egipt: W katastrofie kolejowej zginęły 43 osoby
  1/5
  przejdź do galerii

  ©Asmaa Abdelatif/imago/Xinhua/EAST NEWS

  Do tragicznej w skutkach katastrofy kolejowej doszło w Egipcie. W wyniku zderzenia dwóch pociągów zginęły 43 osoby, a 130 zostały ranne.

  ruptly/x-news

  Do tragedii doszło w piątek wieczorem w okolicach miasta Aleksandria, na północy Egiptu, w delcie Nilu. Jak informują przedstawiciele egipskich kolei państwowych jeden z pociągów pasażerskich zatrzymał się na stacji, w niewielkiej miejscowości Chorszid na wschód od Aleksandrii. W jego tył uderzył jadący z Kairu z dużą prędkością skład pasażerski, podaje agencja AFP.

  Przyczyny katastrofy nie są na razie znane. Wyjaśnia je egipska policja wspólnie z przedstawicielami kolei państwowych tego kraju.
  Jednym z powodów wypadku mogły być wieloletnie zaniedbania struktury kolejowej w Egipcie. Od lat nie remontuje się tam znacznej części torów, ani nie wymienia znaków sygnalizacji ostrzegawczej. Częściowe remonty przeprowadzane są jedynie na głównych liniach.
  Do tragicznych wypadków kolejowych dochodziło w Egipcie już wcześniej. W najtragiczniejszym w skutkach, do którego doszło w 2002 roku zginęło aż 370 pasażerów. Wtedy przyczyną tragedii był wybuch butli z gazem w jednym z wagonów.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Nie przegap

   Wideo