Donald Trump zgodził się z Demokratami w sprawie dzieci...

  Donald Trump zgodził się z Demokratami w sprawie dzieci nielegalnych imigrantów w USA

  Aleksandra Gersz AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Donald Trump zgodził się z Demokratami w sprawie dzieci nielegalnych imigrantów w USA

  ©fot. Bartek Syta

  Prezydent USA w środę porozumiał się z członkami Partii Demokratycznej w sprawie programu Daca, który zezwala na pozostanie w USA dzieciom nielegalnych imigrantów. Wcześniej Donalda Trump zapowiedział, że zlikwiduje pomoc dla tzw. "marzycieli".
  Donald Trump zgodził się z Demokratami w sprawie dzieci nielegalnych imigrantów w USA

  ©fot. Bartek Syta

  O porozumieniu z republikańskim prezydentem poinformowali po spotkaniu w Białym Domu Nacy Pelosi, liderka demokratycznej mniejszości z Izbie Reprezentantów, i Chuck Schmumer, lider Demokratów w Senacie. - Zgodziliśmy się szybko ochronić program Daca prawnie i rozpocząć prace nad bezpieczeństwem granicznym, które wykluczają mur, co jest do zaakceptowania przez obie strony - powiedzieli czołowi Demokraci mediom.


  Czytaj także: Liczna rodzina Donalda Trumpa to utrapienie dla... Secret Service

  Program Daca, który utworzył poprzedni prezydent Barack Obama, zezwala dzieciom nielegalnych imigrantów na pozostanie w USA. Obejmuje on 800 tys. osób, zwanych marzycielami i daje tymczasowe zezwolenie na pracę i studia w Stanach Zjednoczonych. Na początku września Donald Trump zapowiedział skasowanie programu i dał Kongresowi 6 miesięcy na jego zastąpienie. Amerykańskie media twierdzą, że na środowym spotkaniu w Białym Domu ustalono, że marzyciele otrzymają w przyszłości amerykańskie obywatelstwo. Administracja Republikanów nie potwierdza jednak tych doniesień.

  Czytaj także: Donald Trump nie wyklucza interwencji militarnej w Wenezueli

  Biały Dom zaprzecza również, że przyjęto pakiet dotyczący bezpieczeństwa granicznego, który wykluczał budowę muru na granicy z Meksykiem. - Rozmawiano o Daca i o ochronie na granicy, jednak z pewnością nie było zgody na wykluczenie planu budowy muru - napisała na Twitterze rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders. Tymczasem, cytowany przez BBC, asystent Schumera powiedział, że "prezydent jasno dał do zrozumienia, że będzie dążył do budowy muru, ale nie w ramach naszej umowy". Parta Demokratyczna jest zażartym przeciwnikiem konstrukcji na granicy z Meksykiem, która ma chronić USA przez nielegalnymi imigrantami.

  Czytaj także: Protest aktywistki Femen. "Irmo, spłucz Trumpa" [VIDEO]

  To już drugi raz, kiedy Donald Trump porozumiał się z Demokratami na spotkaniu, na którym nieobecni byli Republikanie. W ubiegłym tygodniu prezydent umówił się z opozycją, że obecny budżet zostanie przedłużony do 8 grudnia, co zaskoczyło jego rodzimą partię.

  Donald Trump: W Polakach widzimy ducha Europy

  AIP/x-news

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Nie przegap

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama