Menu Region

Chicago: Donald Trump bał się zamieszek i odwołał spotkanie...

Chicago: Donald Trump bał się zamieszek i odwołał spotkanie [ZDJĘCIA]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Kazimierz Sikorski AIP

Prześlij Drukuj
Donald Trump odwołał spotkanie z wyborcami w Chicago po tym, jak doszło tam do starć jego zwolenników z jego przeciwnikami. Setki protestujących zgromadziło się niedaleko University of Illinois w Chicago na kilka godzin przed przyjazdem Trumpa. W uniwersyteckim audytorium doszło już wtedy do starć zwolenników i przeciwników kontrowersyjnego kandydata, który z ramienia partii republikańskiej walczy o prezydencką nominację w tegorocznych wyborach w USA.
W oświadczeniu nadesłany przez biuro porasowe Trumpa podano, że po rozmowie z chicagowską policja polityk zdecydował się odłożyć spotkanie. Z kolei rzecznik miejscowej policji wyjaśnił, iż takiej rozmowy nie było.

Zdecydowana większość tych, którzy występowali w Chicago przeciwko miliarderowi byli zwolennicy Bernie Sandersa, która nadal walczy Hillary Clinton o nominację Demokratów do wyścigu o Biały Dom.
Podczas starcia zwolenników i przeciwników Trumpa poturbowanych zostało kilka osób, a jednego z uczestników zajścia wyciągnęli z sali uniwersyteckiej agenci Secret Service. Potem zamieszki przeniosły się na ulice w rejonie uczelni. Policja z trudem była w stanie zapanować nad tłumem.

Rozmawiają po tych zajściach z dziennikarzami stacji Fox News, Trump oświadczył, że nie używa podczas swoich wystąpień języka nienawiści, by doprowadzać do kolejnych podziałów wśród wyborców.- Reprezentuję dużą grupę ludzi, wśród nich jest też miejsce na złość – dodawał Trump.

Uniwersyteckie władze starały się zapobiec organizacji politycznego spotkania w murach uczelni. Nie udało się. Amerykańska prasa przypomina, iż postawa Trumpa, jego ostre, niekiedy bardzo kontrowersyjne wypowiedzi prowokują wielu ludzi do protestów, innych pchają do starć. Tak było w piątek, kiedy to 32 osoby zostały aresztowane po protestach skierowanych przeciwko Trumpowi w St Louis, w Missouri.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się