Menu Region

Belgia będzie bombardować pozycje dżihadystów z Państwa...

Belgia będzie bombardować pozycje dżihadystów z Państwa Islamskiego

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Sylwia Arlak AIP

Prześlij Drukuj
Charles Michel Charles Michel

Charles Michel (© Andrew Harnik/AP Photo)

Belgia wyśle więcej myśliwców F-16 do bombardowania Państwa Islamskiego w ramach koalicji pod wodzą USA. Poinformował o tym w piątek belgijski premier Charles Michel.
Jak pisze „ International Business Times" po atakach w Brukseli, w których zginęło 31 osób, a setki zostało rannych Belgia zdecydowała się wysłać więcej myśliwców F-16 do bombardowania dżihadystów. - W ramach porozumienia z Holandią wznowimy misję naszych F-16. Przeprowadzimy konsultacje w parlamencie i rządzie, aby zdecydować o rozszerzeniu mandatu tych F-16– przyznał Charles Michel, podczas wspólnej konferencji prasowej z sekretarzem stanu Stanów Zjednoczonych Johnem Kerrym.


POLOWANIE NA TERRORYSTÓW W BELGII I FRANCJI. W BRUKSELI I PARYŻU ZATRZYMANO SIEDMIU EKSTREMISTÓW


Przypomnijmy, że USA stoją na czele koalicji składającej się z 66 państw, która bombarduje pozycje Państwa Islamskiego w Iraku i Syrii. Amerykańskie siły rozpoczęły naloty na dżihadystów w północnej części Iraku w sierpniu 2014 roku. Belgia dołączyła do operacji we wrześniu 2014 roku, jednak w drugiej połowie 2015 roku wycofała swoje myśliwce z operacji w Iraku.

AMERYKANIE ZABILI POSTAĆ NUMER DWA PAŃSTWA ISLAMSKIEGO. HADŻI IMAM ZGINĄŁ W CZWARTKOWYM ATAKU


W zamachach bombowych w Brukseli, do których doszło we wtorek na lotnisku i w metrze zginęło co najmniej 31 osób, około 300 kolejnych zostało rannych. Za przeprowadzenie ataków odpowiedzialność wzięło Państwo Islamskie.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się