Wybory samorządowe 2018. PiS szykuje się do startu kampanii

  Wybory samorządowe 2018. PiS szykuje się do startu kampanii

  Jakub Oworuszko AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Wybory samorządowe 2018. PiS szykuje się do startu kampanii
  W poniedziałek wieczorem odbyło się spotkanie kierownictwa PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia. Głównym tematem były zbliżające się wybory samorządowe. - Żadna decyzja personalna jeszcze nie zapadła, chociaż rozważaliśmy rozmaite warianty dotyczące głównych miast - przyznał w "Sygnałach dniach" wicepremier Jarosław Gowin.
  Wybory samorządowe 2018. PiS szykuje się do startu kampanii
  - Jeżeli chodzi o wybory samorządowe, dyskutowaliśmy przede wszystkim o zasadach tworzenia wspólnych list w ramach koalicji. Mówiąc krótko, będziemy dążyć do tego, żeby Zjednoczona Prawica była rzeczywiście zjednoczona i miała wspólne listy w wyborach do sejmików wojewódzkich oraz przynajmniej w wyborach na prezydentów miast wojewódzkich czy tych większych byłych miast wojewódzkich. Co do innych szczebli samorządu, tu decyzje będą należały do struktur lokalnych - przyznał Jarosław Gowin, szef Porozumienia.

  Wciąż nie jest znany również kandydat PiS na prezydenta stolicy. Wiadomo, że oprócz Patryka Jakiego i Stanisława Karczewskiego są rozważane również inne kandydatury. - Były też formułowane różne opinii. To naturalne - ocenił Gowin.

  - My wiemy, że wybory na prezydentów dużych miast będą dla nas najtrudniejszymi wyborami. Tutaj każdy sukces będzie niespodzianką - podsumował.

  Kampania samorządowa PiS ma wystartować za miesiąc. Media, powołując się na nieoficjalne ustalenia PAP, podają, że kampania ruszy zaraz po 10 kwietnia, czyli ósmej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Wtedy politycy mają "ruszyć w Polskę".

  Tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada.

  "Gdyby teraz odbyły się wybory, najprawdopodobniej mielibyśmy większość konstytucyjną"

  AIP/x-news


  POLECAMY:


  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (10)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Na Boga

  Lubelak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Boże chroń Polskę przed Pisem w samorządach.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  „ Żydzi nienawidzą Polaków, a Niemcy są ich nieodwzajemnioną miłością …. itd.”

  józek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Pan Szewach Weiss własnie uchylił rąbka tajemnicy pochodzenia naszych "umilowanych przywódców". Lech Kaczynski był filosemitą(i zapewne dlatego zakazał ekshumacji w Jedwabnem), Jarosław karze...rozwiń całość

  Pan Szewach Weiss własnie uchylił rąbka tajemnicy pochodzenia naszych "umilowanych przywódców". Lech Kaczynski był filosemitą(i zapewne dlatego zakazał ekshumacji w Jedwabnem), Jarosław karze własnych senatorów za mówienie prawdy o tym ze w czasie 2 w.s. zydowska policja współpracowała z Niemcami ,dzieci Morawieckiego chodziły do żydowskiej szkoły a Duda ma żonę żydówke ,jeżdzi co miesiac do Izraela i przeprasza Zydów za wszystko co chca (oczywiscie w imieniu Polakow). To jest nie "dobra zmiana" a "żydowska zmiana". http://dzienniknarodowy.pl/szewach-weiss-lech-kaczynski-byl-filosemita-a-dzieci-morawieckiego-chodzily-zydowskiej-szkoly-warszawie/zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Józek daruj sobie tej wyliczanki

  niepatriota (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  W sytuacji gdy Jezus i Maryja, król i królowa Polski byli Żydami, jeden Żyd mniej czy więcej nie ma absolutnie żadnego znaczenia.
  A ja się cieszę, że dziedzictwo kulturowe Polski budowali m.in.;...rozwiń całość

  W sytuacji gdy Jezus i Maryja, król i królowa Polski byli Żydami, jeden Żyd mniej czy więcej nie ma absolutnie żadnego znaczenia.
  A ja się cieszę, że dziedzictwo kulturowe Polski budowali m.in.; Brzechwa Tuwim, Leśmian, Lem, bracia Wieniawscy, Wittlin, Hemar, Schultz, Słonimski, Kiepura, Herling-Gruziński itd.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PIT i zwrot za zdrowotne

  bajkopisarz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Wydawało mi się, że żaden program do PIT nie uwzględnia zwrotów za ubezpieczenie zdrowotne, a tu jednak. Polecam podatnik info.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wysyPISko

  Bolo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  TW BALBINA nie dostanie Lublina

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  pis niszczy wszystko , nie możemy pozwolić na zniszczenie naszego miasta

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  Lublin wolny od pis

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Drobny przedsiębiorco ! Jacy to desperaci muszą u ciebie pracować !

  W całym zafajdanym kapitalizmie tak jest, tylko w tym starszym gangsterzy już tak się nażarli, że (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  się im ulewa i dali trochę swobody takim drobiazgom by posprzątali ich rzygowiny i wszyscy są zadowoleni. Jedni dalej mogą żreć i nie martwić się odpadami a dla drugich pańskie odchody są pozłacaną...rozwiń całość

  się im ulewa i dali trochę swobody takim drobiazgom by posprzątali ich rzygowiny i wszyscy są zadowoleni. Jedni dalej mogą żreć i nie martwić się odpadami a dla drugich pańskie odchody są pozłacaną żyłeczką. I żadna partia, żaden rząd nie jest menadżerem. To sługusy gangsterów i zwykli poborcy podatkowi rozdzielający wypracowaną kasę przez naród na to co potrzebne jest do funkcjonowania biznesu kapitalistycznych gangów. Myślisz, że na przykład sieć autostrad powstaje by drobnica tak sobie jeździła ? hahahahahazwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ad. nick: „W całym zafajdanym kapitalizmie...” Ot, skrajno-lewicowe spojrzenie!

  Ale nie można by rzec, iż nie jest bez racji (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Ja łyknęłam co nieco PRL, pracowałam i praktykowałam w systemach pełnego wyzysku pracowników. Jednakże, nie dostrzegłam tam nic ciut lepiej i sprawiedliwiej, jak właśnie jest w kapitalizmie. Jednak...rozwiń całość

  Ja łyknęłam co nieco PRL, pracowałam i praktykowałam w systemach pełnego wyzysku pracowników. Jednakże, nie dostrzegłam tam nic ciut lepiej i sprawiedliwiej, jak właśnie jest w kapitalizmie. Jednak to owe, lepiej i sprawiedliwiej, jest w tym kapitalizmie, który dozoruje ogół społeczeństwa i cóż czyni nie wybiórczo. I tym społeczeństwem, polityków doskonale dozorującym, jest np. społeczeństwo Szwajcarii, jak też są i inne.

  Jedno jest tym wiadomym już, a mianowicie: Mr Mateusz Morawiecki, świeże odkrycie Prezesa, nie mówię iż może nietrafne, nie poczyni w pojedynkę żadnego gospodarczego eldorado. Gdyż akurat do tego zadania jest potrzebny szczególny urząd czy centrala ze szczególnymi i perfekcyjnie zgranymi menadżerami. Natomiast polityk mógłby w tym organie posłużyć co jedynie za charyzmat. Jeszcze nie zaistniał przypadek, aby polityk, a w Polsce to z reguły historyk, był wytrawnym menadżerem. Jednak już vice versa, tj. menadżer jako polityk, istnieje szeroko i się sprawdza pozytywnie.

  Jako sekwencja uzupełniająca: nie ulegam fascynacjom emitowanym w TV-Kurski, jak także i tym w TVN-Naczelna Gazetka. I stąd, nie głosuję! A jeśli już, wtedy nigdy na jakiś neomarksistów, a których zalecasz. Z kolei ci jeszcze aktywni PZPR-wcy, są wymęczeni zębem czasu, dlatego też mnie żadna atrakcja.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jeśli będąc logicznym i rzeczowym, wtedy wypadałoby i stwierdzić:

  PiS permanentnie wyczekuje na wybory i wyborców (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Jako drobny przedsiębiorca, obecnie 35 zatrudnionych, nie oddam PiS-wi ćwierć głosu. Ba, nie oddam go na żadnych innych, gdyż niczym innym się nie różnią od PiS. Otóż, być skrupulatnym księgowym -...rozwiń całość

  Jako drobny przedsiębiorca, obecnie 35 zatrudnionych, nie oddam PiS-wi ćwierć głosu. Ba, nie oddam go na żadnych innych, gdyż niczym innym się nie różnią od PiS. Otóż, być skrupulatnym księgowym - PiS menadżerem nigdy nie był i nadal nie jest - to nie są adekwatne atuty, które miałyby mieć znaczny wpływ na rozwój czegokolwiek. Natomiast wszczepiana historia i symbolika, to i owszem, jest akceptowalna, ale raczej to główna domena prezydenta i MEN, ale chyba nie rządu, więc będącego menadżerem państwa.

  Dlaczego nikt, a znaczy żadna z partii, nie zajmuje się naczelnym problemem, a jakim jest spory rozrost administracji państwowej. To obecne przesunięcie paru wiceministrów na inne miejsca, a wcześniej przez PiS powołanych, to nawet nie ma znamion kosmetyki, a cóż dopiero wygenerownia sporych oszczędności. Notabene, wymiana tychże wice nastąpiła dopiero za sporym naciskiem opinii publicznej.

  Nadmierna administracja i generowane koszty, powodują negatywną sytuację, że nie obniża się żadnych podatków, że płatność lokalnych danin jest coraz większa, że rodzimi przedsiębiorcy nie mają właściwych kondycji finansowych, a raczej to żadnych, by móc na jakimś poziomie konkurować z kapitałem obcym.

  Opowiadań od strony PiS, a ostatnio od złotoustnego premiera, o nadejściu choćby rewolucji podatkowej, było aż tyle, iż się nie chce tego wysłuchiwać. Jak na razie jest tym widocznym, że mogołowie PiS i Polski razem umocowali się bardzo solidnie na fuchach i za „skromne” 17 tysięcy na głowę. Niech oni zarabiają 5 razy więcej, ale wtedy, jak szeregi swoje i urzędników zmniejszą o jakąś połowę.

  PiS opowiada już ponad dwa lata. Ale w tym czasie nie wykazał widocznych atrybutów, a na uwadze te ekonomiczno-gospodarcze rodzimego biznesu, które mogłyby doprowadzić do wzrostu majętności tzw. grup średnich społeczeństwa, a w tym i średnich przedsiębiorców. Zaistniała zwyżka wynagrodzeń, a za nią natychmiastowy i równoległy wzrost cen usług i produktów, nie jest jakąkolwiek drogą prowadzącą do majętności Kowalskiego. Na cóż Kowalskiemu cztery tysiące, jak 95 proc. musi zaraz wydać na koszty.

  Oto dla przykładu porównanie poziomu cen w NRF i RP. Jest po to, aby PiS zrozumiał czegoż nie widzi:
  • Pralka Amica WA14680W
  NRF - 190€. RP - 749 PLN = 183€
  • Piekarnik Amica EHC 12516
  NRF - 249€. RP - 949PLN = 231€
  • Lodówko-zamrażarka Amica EKGC 16177
  NRF - 339€. RP - 1443 PLN = 352€
  • AV-Receiver Onkyo TX-NR676E
  NRF - 427€. RP - 1791 PLN = 437€
  • LED-TV Sony XE9005 KD-65XE9005
  NRF - 1.599€. RP - 6707 PLN = 1636€

  Pytanie do polityków PiS-Gowin, bo ci rządza i nadal chcą rządzić:
  • Dlaczego ceny produktów w RP są na tym samym poziomie i też wyższym, jak np. w NRF?
  • W jakim celu jest Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów?
  • Czy produkty europejskie w Afryce, tzn. eksportowane do krajów Afryki, mają europejski poziom cen?

  PS. Załączona fotka jest wprost wystrzałowa, bo mawia wiele. Chociażby i to, że osoby znajdujące przy lewym łokciu gospodarza, np. CEO firmy, mają znaczenie mniejsze, niż ci od łokcia prawego.
  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nie przegap

  Koniec użytkowania wieczystego. Nadchodzi długo oczekiwane uwłaszczenie milionów Polaków.

  Koniec użytkowania wieczystego. Nadchodzi długo oczekiwane uwłaszczenie milionów Polaków.

  Oscary 2018: Najlepsze i najgorsze kreacje gwiazd na czerwonym dywanie [ZDJĘCIA] [WIDEO]

  Oscary 2018: Najlepsze i najgorsze kreacje gwiazd na czerwonym dywanie [ZDJĘCIA] [WIDEO]

  Karnawał w Rio de Janeiro 2018 [ZDJĘCIA] Piękne tancerki w seksownych strojach, na sambodromie m.in. Polka! [WIDEO]

  Karnawał w Rio de Janeiro 2018 [ZDJĘCIA] Piękne tancerki w seksownych strojach, na sambodromie m.in. Polka! [WIDEO]

  Zobacz najpiękniejsze sportsmenki zimowych igrzysk olimpijskich Pjongczang 2018 [ZDJĘCIA]

  Zobacz najpiękniejsze sportsmenki zimowych igrzysk olimpijskich Pjongczang 2018 [ZDJĘCIA]