Menu Region

Witold Waszczykowski: Na czas Światowych Dni Młodzieży być...

Witold Waszczykowski: Na czas Światowych Dni Młodzieży być może wrócą kontrole na granicach [VIDEO]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Magdalena Nałęcz AIP

8Komentarzy Prześlij Drukuj
Witold Waszczykowski Witold Waszczykowski

Witold Waszczykowski (© Tibor Illyes/AP Photo)

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski po rozmowach z watykańskimi hierarchami stwierdził, że nie wyklucza możliwości przywrócenia kontroli na polskiej granicy w lipcu, kiedy w kraju odbędą się Światowe Dni Młodzieży oraz szczyt NATO.

TVN24/x-news


- Nie chciałbym być złym prorokiem, ale musimy się liczyć z zachowaniami niekorzystnymi, przecież Europa jest ciągle nękana przez akty terroryzmu.
To też musimy brać pod uwagę i zabezpieczyć się przed takimi wydarzeniami - powiedział Witold Waszczykowski we wtorek, podczas drugiego dnia swojej wizyty w Watykanie, której głównym celem jest przedyskutowanie sposobu organizacji Światowych Dni Młodzieży.

KRAKÓW. SPÓR O WYDATKI MIASTA NA ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY


Szef MSZ stwierdził, że duża część spotkań z sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem oraz sekretarzem ds. relacji z państwami abp. Paulem Gallagherem była poświęcona kwestiom bezpieczeństwa podczas kwietniowych obchodów 1050. rocznicy jubileuszu chrztu Polski oraz, przede wszystkim, ŚDM-u. Waszczykowski poinformował, że być może w lipcu, kiedy to wydarzenie oraz szczyt NATO będą miały w Polsce miejsce, zostaną przywrócone kontrole na granicach.

- Sytuacja wydaje się być pod kontrolą, natomiast trudno przewidzieć, jak ona będzie się rozwijała przez następne 4-5 miesięcy, jeśli nastąpi np. kolejna fala emigrantów do Europy. W odpowiedzi na to niektóre państwa będą w dalszym ciągu próbowały zamknąć granice bądź narzucić ścisłą kontrolę - powiedział minister. Szef MSZ odniósł się również do kwestii zaangażowania polskiej armii w Syrii i reakcji Watykanu na tę zapowiedź.

- Rozmawialiśmy o tym podczas dwóch spotkań, uznaliśmy wspólnie, że problem emigrantów i uchodźców można rozwiązać tylko poprzez zagwarantowanie pokoju w tych miejscach, z których pochodzą. Nasze zaangażowanie na rzecz pokojowego rozwiązania zostało przyjęte z uznaniem - powiedział Waszczykowski.

ŚDM 2016. PIELGRZYMÓW BĘDZIE PILNOWAĆ TYSIĄCE RATOWNIKÓW


W ciągu kolejnych dni ma zostać opublikowany plan wizyty papieża Franciszka podczas ŚDM-u. Po rozmowach przeprowadzonych z watykańskimi hierarchami dzień wcześniej szef MSZ podkreślił, że" sprawa bezpieczeństwa jest kluczowym zadaniem podczas Światowych Dni Młodzieży". - Będziemy starać się przyjąć wszystkich, którzy to udokumentują lub zagwarantują nam, że są zainteresowani przede wszystkim pielgrzymką - stwierdził Waszczykowski i dodał, że ewentualną wizę pielgrzymi otrzymają za darmo.

XXXI Światowe Dni Młodzieży odbędą się między 26 a 31 lipca w Krakowie. Składają się na nie centralne dni spotkań młodzieży z papieżem Franciszkiem oraz towarzyszące im wydarzenia o charakterze duchowym i kulturalnym, takie jak liturgie, katechezy, spotkania ze znanymi wspólnotami i ruchami religijnymi działającymi na całym świecie oraz koncerty i przedstawienia.
8

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

-powiedział Benny Hill polskiej dyplomacji

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

:) (gość)  •

:)

odpowiedzi (0)

skomentuj

powoli.powoli ,ale nasz "NAPOLEONEK" ,

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Filut (gość)  •

wszystko sp.....li !

odpowiedzi (0)

skomentuj

Średniowiecze.Ciemnogrôd.

+3 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Karolina.DOL. (gość)  •

Zgadza się.Tak długo jak PiS jest przy władzy to granice Polski powinny być zamknięte i obowiązkowe wizy na zachód jak za komuchów.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Potrzebna jest granica.PiS niech się schowa i odgrodzi.

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Koń. (gość)  •

Tak na granicy polskiej proszę postawić koniecznie wysoki mur z drutami kolczystymi.Polska jeszcze do demokracjii nie dorosła.Może za 25 lat coś się zmieni na Lepiej.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kurcze ale podobny:))

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

0m9 (gość)  •

Gdyby miał pełniejsze policzka pewnie bym go pomyliła z ...... hihihih-pozdrawiam:))

odpowiedzi (0)

skomentuj

swiatowe dni młodzieży

+3 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

x (gość)  •

uzupełnić o " katolickiej", bo inni tam nie pojadą, a koszty organizacji powinna ponosić mafia kościelna, a nie wszyscy podatnicy

skomentuj

czy ojciec Tadeusz z Torunia ,,,

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Matylda (gość)  •

...też deklaruje wsparcie finansowe ze swej strony ???

odpowiedzi (0)

skomentuj

owszem ,zadeklaruje , ale,

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Berenika (gość)  •

pod warunkiem że dostanie od Prezesa kolejny przelew na "wsparcie " RM w postaci 20 mln . Zapewne odpali z tej kwoty 10-15 tys.PLN ,a w świat pójdzie informacja KURSKIEJ telewizji ( TVP ) o wielkoduszności wielebnego ojczulka z Torunia i jego wsparciu finansowym na rzecz ŚDM . Oj,będą niezłe jaja.! '

odpowiedzi (0)

skomentuj