Menu Region

Waszczykowski w Watykanie. Szef MSZ rozmawia o...

Waszczykowski w Watykanie. Szef MSZ rozmawia o przygotowaniach do ŚDM w Krakowie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Magdalena Nałęcz (AIP)

2Komentarze Prześlij Drukuj
Witold Waszczykowski Witold Waszczykowski

Witold Waszczykowski (© Cliff Owen/AP)

Szef MSZ kontynuuje dwudniową wizytę w Watykanie, której głównym celem jest omówienie przygotowań do obchodów Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Jak przyznał po pierwszym dniu wizyty minister Waszczykowski, szczególnie ważne w kontekście ostatnich wydarzeń w Europie będzie zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom zgromadzenia.
- Sprawa bezpieczeństwa jest kluczowym zadaniem podczas Światowych Dni Młodzieży - powiedział po pierwszym dniu wizyty w Watykanie minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski i dodał, że "nie możemy wyrwać tego wydarzenia z kontekstu sytuacji, jaka jest w tej chwili w Europie". Zdaniem szefa resortu ewentualny przyjazd kolejnych grup imigrantów i brak "europejskiej straży zewnętrznej, która by pilnowała naszych granic", może spowodować nawarstwianie się problemu.

CZYTAJ TEŻ | PAPIEŻ FRANCISZEK ZATRZYMA SIĘ NA JASNEJ GÓRZE NA DŁUŻEJ? GOŚCIE Z WATYKANU SPRAWDZAJĄ WARUNKI


- Będziemy starać się przyjąć wszystkich, którzy to udokumentują lub zagwarantują nam, że są zainteresowani przede wszystkim pielgrzymką - stwierdził Waszczykowski i dodał, że ewentualną wizę pielgrzymi otrzymają za darmo. Podczas rozmów z Watykanem skupiono się na omówieniu problemów związanych nie tylko z bezpieczeństwem, lecz również logistyką.

Minister nie chciał zdradzić przebiegu wizyty papieża Franciszka w Polsce, ponieważ, jak stwierdził, to rola strony kościelnej. - Ten program w zasadzie jest nakreślony, ale jeśli będzie życzenie Ojca Świętego, by go zmienić, to my jesteśmy w stanie dostosować się nawet w przeddzień - powiedział Waszczykowski i podkreślił, że organizowanie ŚDM jest "szczególnym wyróżnieniem" dla osób zaliczających się do pokolenia JPII, do którego czuje przynależność.

CZYTAJ TEŻ | RZĄD DOŁOŻY DO ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY. POTRZEBA OK. 59 MLN ZŁ


XXXI Światowe Dni Młodzieży odbędą się między 26 a 31 lipca w Krakowie. Składają się na nie centralne dni spotkań młodzieży z papieżem Franciszkiem oraz towarzyszące im wydarzenia o charakterze duchowym i kulturalnym, takie jak liturgie, katechezy, spotkania ze znanymi wspólnotami i ruchami religijnymi działającymi na całym świecie oraz koncerty i przedstawienia.
2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Przestroga

+3 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gosia (gość)  •

Powinniśmy odwołać ŚDM, przyjadą ze Świata, przywloką wirusa ZIKO i szlag trafi 500+/taki skrót myślowy/ oczywiście automatów z darmowymi prezerwatywami nie będzie, bo to tylko na wielkich imprezach w krajach cyklistów itd.....że o KK już nie wspomnę. Zainspirował mnie PREZES.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Niech padnie na kolana i prosi o wybaczenie, za ściągniecie nam na kark Komisji Weneckiej !

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Polak (gość)  •

Może Bóg i Papież mu wybaczą, my prawdziwi Polacy raczej nie.
Nie wiem dlaczego Prezes J.Kaczyński go jeszcze trzyma w tym rządzie.
Być może dostał od Prezesa jakieś ważne zadanie do wykonania, które go zrehabilituje ?

odpowiedzi (0)

skomentuj